Wróć do listy artykułów   

Siggy Davis & ,,Puma” Piasecki 4 SET

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0

SIGGY DAVIS & Krzysztof ,,Puma” Piasecki 4 SET

21 października godz. 20.00 – ECS ,,Kręgielnia”

Bilety: 25 zł – przedsprzedaż (KCK ul. SIkorskiego 34 w godz. 8.00 – 15.00)

35 zł – w dniu koncertu

 

Siggy Davis to czarnoskóra, charyzmatyczna, obdarzona potężnym głosem wokalistka
pochodząca z Nowego Jorku. Przez lata występowała na deskach teatrów na Brodway’u (musicale: „Nunsense”, „Hair”, „Butterfinger’s Angel”, „The Life”), grała także w filmach Spike’a Lee oraz Briana de Palmy.

 

 

 

 

 

 

 

Krzysztof Puma Piasecki – kompozytor, aranżer, pedagog-jeden z najwszechstronniejszych gitarzystów polskiej sceny muzycznej, na której jest obecny od lat ‚70. Założyciel i lider kwartetu 4SET. Nagrał pięć płyt autorskich. Laureat Międzynarodowego Konkursu Improwizacji Jazzowej w Katowicach. Stypendysta Berklee College of Music w Bostonie. W 1997r. Zdobył tytuł Najlepszego Gitarzysty Jazzowego pisma muzycznego „Gitara i Bas”. Jego koncerty cieszą się uznaniem zarówno w Polsce jak i zagranicą. Występował wspólnie na scenie między innymi z Mickiem
Sternem, Dave Wecklem, Scottem Hendersonem, Dennisem Chambersem, Bobem Malachem, Jeffem Berlinem,
Hanną Banaszak, Krystyną Prońko, Grażyną Łobaszewską, Ewą Bem, Zbigniewem Wodeckim, Ryszardem Rynkowskim, Janem „Ptaszynem” Wróblewskim, Jarosławem Śmietaną, Zbigniewem Namysłowskim, Tomaszem Szukalskim, Leszkiem Możdżerem i innymi.

 

 Przemek Raminiak – piano
 Irek Budny – perkusja

 Bartosz Kucz – bass

Zespół 4SET to wyjątkowy kwartet łączacy ze sobą różne bieguny muzycznych doznań. Podparty wiedzą i doświadczeniem lidera z dodatkiem siły i werwy młodszej części bandu. Jazzowe frazy i swingująca pulsacja przewija się z rockową energią, funkowym groovem, bluesową siłą przekazu. Wyjątkowe kompozycje z jednej strony uspokajają i wprawiają w wyjątkowy nastrój z drugiej wyrywają z siedzeń z elektryczną siłą. Idealna propozycja dla każdego klubu muzycznego.