Wróć do listy artykułów   

Skubas – w Strefie Dobrej Muzyki

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0

Strefa Dobrej Muzyki – 28 listopada godz. 20.00 – ECS ,,Kręgielnia”  – SKUBAS

Bilety: 30 zł – przedsprzedaż (KCK ul. SIkorskiego 34); 40 zł – w dniu koncertu

 

 

 

 

 

 

We wrześniu tego roku ukazała się druga płyta Skubasa zatytułowana „Brzask”. Jego debiutancki album „Wilczełyko“ z 2012 roku został okrzyknięty odkryciem na polskiej scenie muzycznej. Piosenka „Linoskoczek“ przez wiele tygodni utrzymywała się w czołówce Trójkowej Listy Przebojów, sam Artysta otrzymał dwie nominacje do Fryderyków 2013, zagrał kilkadziesiąt koncertów, w tym największe polskie festiwale (Open’er, Orange, Jarocin)

Najnowszą płytę promuje singiel „Nie mam dla ciebie miłości”, który spotkał się z ogromnym zainteresowaniem fanów i stacji radiowych, min. 1 miejsce na Liście Przebojów ,,Trójki”.

 

Na album składa się 10 piosenek zaśpiewanych po polsku – wszystkie są kompozycjami Skubasa. W nagrywaniu albumu Artysta postawił na autentyczność – zależało mu bardzo na uchwyceniu emocji, które towarzyszyły mu podczas komponowania, na tym by nagrania były szczere. Oszczędna, surowa wręcz produkcja, użycie ścieżek nagranych w domowym studio, osobiste teksty – to wszystko sprawia, że piosenki z „Brzasku” wyciągają na światło dzienne najskrytsze emocje Skubasa