Wróć do listy artykułów   

Slajdowisko MultiKulti: Pacyficzny Pierścień Ognia

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0

Slajdowisko MultiKulti
Zdzich Rabenda
Pacyficzny Pierścień Ognia. Przez dżungle Indonezji i Malezji.

Na naszej planecie nie ma bardziej wybuchowego państwa niż Indonezja. Ten wyspiarski kraj położony jest w strefie Pacyficznego Pierścienia Ognia. Częste trzęsienia ziemi oraz towarzyszące im erupcje wulkaniczne i tsunami wywierają nieustanny wpływ na życie milionów mieszkańców, różnorodność biologiczną, a także gospodarkę regionu. Zdzich Rabenda w trakcie swojej podróży przez kraje Azji Południowo-Wschodniej przyglądał się blaskom i cieniom życia u podnóży wulkanów oraz doświadczał różnorodności otaczającej go przyrody.

Poza zdobywaniem wulkanów czeka nas też wymagająca wędrówka przez dżungle, zamieszkanie w sąsiedztwie jaskini pełnej pytonów siatkowych, spływ pontonem rzeką Tembeling oraz liczne obserwacje ciemnych stron turystyki masowej.

Zdzich Rabenda – zawodowy gawędziarz, przewodnik po islandzkich lodowcach, miłośnik sportów ekstremalnych, wulkanów i fotografii. Od wielu lat próbuje zrozumieć świat. Na co dzień łączy swoje zainteresowania wraz z wykształceniem antropologa i animatora kultury. Prowadzi na terenie całego kraju działalność edukacyjną pod szyldem TYŚ WIDZIOŁ, w ramach której realizuje prezentację oraz warsztaty o tematyce etnologiczno-podróżniczej adresowane dla dzieci i dorosłych. Jego przygody można śledzić na: Takie tam Z tripa oraz Tyś Widzioł – Podróże i Edukacja.

20 stycznia 2020, godz. 18:00, Sala Widowiskowa MCK, ul. Drzymały 26.
Wstęp wolny.