Wróć do listy artykułów   

Sławek Wierzcholski z Nocną Zmianą Bluesa w Zielonej Górze

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0

Fotomigawka Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza koncert Sławka Wierzcholskiego i Nocnej Zmiany Bluesa 1 marca o godz. 18.00 do Klubu Piekarnia Cicha Kobieta, ul. Fabryczna 13.
Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa to najpopularniejszy polski wykonawca bluesa. Sławek Wierzcholski i stworzony przez niego zespół w ciągu 26 lat nieprzerwanej działalności osiągnęli sukcesy, którymi można by obdzielić znacznie większe grono artystów. Siedemnaście wydanych płyt, nagrania z amerykańskimi gwiazdami bluesa jak m.in. Charlie Musselwhite czy Louisiana Red, koncerty poprzedzające występy bluesowych legend: B.B.Kinga (Warszawa 1996) czy Blues Brothers (Norymberga 1989) . Ponad dwa tysiące koncertów w Polsce i praktycznie w całej Europie a nawet w Zimbabwe!
Choć zaczynali jako ortodoksyjni bluesmani, w trakcie ćwierćwiecza działalności, Sławek i jego zespół wykreowali własny, niepowtarzalny styl bazujący na akustycznym instrumentarium a będący fuzją bluesa, folku, jazzu i piosenki autorskiej. Sławek jest autorem całego repertuaru grupy i kilku prawdziwych przebojów, jak „Szósta zero dwie”, „Blues mieszka w Polsce”, „John Lee Hooker” czy „Chory na bluesa”. Nocna Zmiana Bluesa to już klasyka! Świadczą o tym m.in. hasła w encyklopediach muzycznych, CD z serii „Złota kolekcja” wydawnictwa EMI Poland , występy w programach TVP jak m.in. „Szansa na sukces” i wielu innych. Sławek Wierzcholski to wirtuoz harmonijki i autor dwóch popularnych podręczników gry na tym instrumencie.
Bilety w cenie: 20 zł, do nabycia w: Agencja Turystyczna Skowronek, Bileteria Muz-Art., Sklep muzyczny Bumtarara, ZOK.