Wróć do listy artykułów   

Śniadanie na trawie – lipiec

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0

Miejskie Centrum Kultury zaprasza serdecznie na Śniadanie na trawie. Kolejny raz widzimy się w Parku Róż w godzinach 10:00 – 14:00. Zabierzcie ze sobą koce. Zjedzmy razem śniadanie na trawie, grillujmy, kosztujmy lokalnych specjałów.

Podobnie jak podczas majowego i czerwcowego spotkania, również i tym razem będziecie mogli wziąć udział w zajęciach jogi. Zaczynamy już o godzinie 11:30. Tego dnia zapraszamy na pilates, kolejne zajęcia ze stałej oferty Studia Sufit, które poprowadzi Gosia Czyżewska. Pilates to połączenie jogi i ćwiczeń izometrycznych. To uniwersalny trening wzmacniająco-rozciągający wszystkie mięśnie, polecany dla każdego. Poprawia postawę, odciąża kręgosłup, uelastycznia i obniża poziom stresu. Trening w pozycjach stojących, więc nie potrzeba mat tylko dobry humor, wygodny strój i butelkę wody.

Śniadanie to pierwsze źródło energii, dlatego powinno być wartościowe i bogate w witaminy. W związku z tym w samo południe ruszają warsztaty kulinarne dla dzieci, na których razem stworzymy kreatywne śniadanie. Wesołe kanapki, faszerowane pomidory, domowa lemoniada, a na deser czekoladowy budyń jaglany. Sprawdzimy, czy uda nam się przechytrzyć niejadka i pokażemy, co zrobić, aby dzieci chętniej sięgały po warzywa i owoce. Spróbujemy również rozwikłać zagadkę, jak wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe. Warsztaty trwać będą przez godzinę i zachęcamy do udziału w nich wszystkich chętnych. Liczba miejsc ograniczona, dlatego dajcie też szansę innym i zmieniajcie się na stanowiskach. Zrób z nami kanapkę, a niech ktoś inny przygotuje pomidora!

W godzinach 10:30 – 12:00 swoje warsztaty kulinarne przeprowadzi natomiast Kuchnia Społeczna Gorzów. To grupa nieformalna, która zawiązała się we wrześniu 2018 w celu popularyzacji diety roślinnej w Gorzowie. Pozytywnie nastawieni do życia próbują swoich sił w gastronomii. Za pomocą obszernej wiedzy, którą posiadają tworzą przepyszne posiłki składające się ze zdrowych, wegańskich składników. Prężnie rozwijają swoją grupę oraz nawiązują współpracę z niejednym ważnym ośrodkiem w naszym mieście. W tym roku wzięli udział w niedawno organizowanym przez Miejskie Centrum Kultury wydarzeniu o nazwie Nocny Szlak Kulturalny. W swojej ofercie na najbliższe wydarzenie, w którym można będzie posmakować ich kuchni, przygotowali pasty kanapkowe, pancakes z czekoladą (własnego wyrobu) oraz wiele wiele innych wyrobów. Uczestnicy „Śniadania na trawie” będą mogli próbować swoich sił, tworząc potrawy razem z Kuchnią Społeczną, degustować i wymieniać przepisy czy sięgać porad na temat zdrowego żywienia.

Przez cały czas trwania wydarzenia dzieci będą mogły słuchać bajek czytanych przez Klub Czytających Rodzin „Gorzowskie Czytanki”. Wakacje to czas podróżowania, niesamowitych wypraw i ciekawych wycieczek. Jeśli spędzamy je z rodziną czas ten jest jeszcze przyjemniejszy. Klub Czytających Rodzin „Gorzowskie Czytanki” w te wakacje wybiera się w ekscytującą podróż z bohaterem serii dziecięcych książek „Przygody Fenka”. Razem z jago fantastyczną rodziną wsiądziemy do kampera i odwiedzimy największe miasta Polski. Na lipcowym śniadaniu na trawie dowiemy się o co chodzi z wrocławskim golasem, wyruszymy na poznańską przygodę, rozwiążemy szczecińskie zagadki oraz odpowiemy na pytanie czy faktycznie Warszawa jest dla czyścioszków. Zajęcia wakacyjne będą się opierać na książce Przygody Fenka. Kamperem przez Polskę cz. 1.
Rozkład wydarzenia:
10.00 – 10.15 – Po przedszkolu
10.15 – 10.45 – Wrocławski golas. Zajęcia plastyczne.
11.00 – 11.30 – Poznańska przygoda. Zajęcia plastyczne.
Przewidywana jest godzinna przerwa w czytaniu oraz zajęciach plastycznych.
12.45 – 13.15 – Szczecińskie zagadki. Zajęcia plastyczne.
13.30 – 14.00 – Warszawa dla czyścioszków. Zajęcia plastyczne.

Ponadto zapewnimy inne atrakcje na świeżym powietrzu, głównie z myślą o dzieciach:
– bańki mydlane
– hula-hop
– skakanki
– tablice kredowe
– dmuchańce

Wystawcy:
– Browar Łąkomin
– Gospodarstwo Agroturystyczne „Suchower”, mający w swojej ofercie miód
– Wołowóz
– Moto Sweet
– „Remiza” z wyrobami z wikliny
– Mini Donuts King
– wędliny od firmy Tradycja
– mini wytrawne kanapki, mini sałatki, naleśniki wytrawne, carpaccio z buraka oraz przygotowywana na bieżąco jajecznica od Restauracja Kamienica Smaku

WYDARZENIE FB

21 lipca 2019, godzina 10:00, Park Wiosny Ludów (Park Róż).
Wstęp wolny.