Wróć do listy artykułów   

spektakl „Homesick | Sick Home” w Nowej Soli

m.madry@rcak.pl 30 września 2019 0

Już 8 października zapraszamy serdecznie na spektakl B’cause Dance Company – Homesick | Sick Home, który odbędzie się w Nowosolskim Domu Kultury o godz. 19:00! Spektakl współorganizowany przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach Programu Scena dla tańca 2019.

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=5J1xamIUSJo

Choreografia – Bartek Woszczyński
Kompozytorzy – ATMO (Giulio Donati & Simone Donati)
Tancerze – Abian Hernandez, Szymon Osiński, Dominika Stróżewska, Urszula Woszczyńska, Bartek Woszczyński
Reżyseria światła – Artur Wytrykus
Projekt kostiumów – Joanna Woszczyńska
Koordynator projektu – Joanna Stasina

Tożsamość uchodźcy – czy coś takiego istnieje? Czy bycie uchodźcą może być wyborem? Gdzie jest granica pomiędzy byciem imigrantem i uchodźcą? Czy ktokolwiek z nas chciałby opuścić swój dom bez gwarancji, że odnajdzie drugą przystań? A co jeśli okazałoby się, że koniec podróży po nowy dom to dopiero początek podróży ku byciu zaakceptowanym? Gdzie jest granica pomiędzy brakiem asymilacji, a potrzebą zachowania podstaw własnej tożsamości? Agresja jest przyczyną czy skutkiem bycia wykluczonym? Czy oni są wykluczeni? Czy my jesteśmy wykluczeni? Czy w ogóle są jacyś oni i jesteśmy jacyś my? Czy człowiek może być nielegalny?
Spektakl Homesick | Sick Home to zaproszenie do rozważań na tematy dotyczące uchodźców, imigrantów oraz wielokulturowości. To próba zobrazowania tych zagadnień poprzez ruch, który jest najszczerszym, bo też najbardziej pierwotnym środkiem naszego przekazu. Bo może to właśnie wtedy, kiedy nie jesteśmy zasypani subiektywnym ogromem informacji, jesteśmy w stanie spojrzeć na tak kompleksowe treści z wielu perspektyw.

BILETY

Wstęp wolny

ORGANIZATORZY

Fundacja B’cause oraz Instytut Muzyki i Tańca

PARTNERZY

Nowosolski Dom Kultury w Nowej Soli oraz Pracowania Teatru Tańca