Wróć do listy artykułów   

Spotkanie Klubu Miłośników Anny German

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0

Klub Miłośników Anny German zaprasza na spotkanie, które odbędzie sie 12 marca w kawiarnii ZOK. Wszystkich, którzy chca posłuchac piosenek Jana Kiepury, a szczególnie tym utworów, które spiewał dla wszystkich kobiet seredecznie zapraszamy

Jan Kiepura – „Chłopak z Sosnowca” – słynny tenor, najpopularniejszy gwiazdor scen operowych i operetkowych dwudziestolecia międzywojennego, od lat trzydziestych dwudziestego wieku również aktor. Ekranowy amant o rozbrajającym uśmiechu i niezwykłym wdzięku.
Zagrał w 39 filmach, m.in.; „Dla Ciebie śpiewam”, „Czar cyganerii”, „Valse Brilliante”, „Księżniczka czardasza”. W roku 1931 ruszył na podbój Ameryki. Odnosił sukcesy na Broadwayu, oklaskiwała go publiczność Metropolita Opera. W swym repertuarze miał najsłynniejsze główce partie operowe i operetkowe.
Występował także na scenach Wiednia /m.in. z Lotte Lehmann/, Mediolanu, Berlina, Monachium, Paryża, Buenos Aires, Brukseli, Budapesztu, Pragi, Brna, Hawany, Rio de Janeiro, Sao Paulo i w Polsce, do której tęsknił i wciąż wracał. Śpiewał po angielski, niemiecku, francusku i polsku.