Wróć do listy artykułów   

Strefa Dobrej Muzyki – zaczynamy siódmy rok koncertów

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0

ImagePocząwszy od 2008 roku we współpracy z Kostrzyńsko – Słubicką Specjalną Strefą Ekonomiczną S.A. organizujemy dla Państwa koncerty pod hasłem ,,Strefa Dobrej Muzyki”. Kolejny, siódmy już rok cyklu rozpoczniemy koncertem Roberta Kasprzyckiego, a w kolejnych miesiącach zaprosimy miłośników dobrej muzyki na koncerty Michała Bajora, Anity Lipnickiej i Johna Portera i …. innych.

Robert Kasprzycki wystąpi w ECS ,,Kręgielnia” 17 stycznia o godz. 19.00
bilety: 30 zł – przedsprzedaż (KCK ul. Sikorskiego 34 w godz. 8.00 – 15.00) 
35 zł – w dniu koncertu

                                   Image

Koncert Roberta Kasprzyckiego
Dzień, chwila, moment
Zapraszamy na recital jednego z najbardziej znanych reprezentantów piosenki autorskiej. Będzie to muzyczna pigułka w klimacie poetyckim, folkowym i kabaretowym.
To właśnie koncerty oddają prawdziwą moc Kasprzyckiego, bo podczas nich najpełniej emanuje niezwykłą charyzmą – energia i feeling sprawia, że kontakt z widzami jest zarazem natychmiastowy i długofalowy. Kasprzycki zawsze gra na 100 % i z pewnością sprawi, że ten wieczór będzie niezapomnianym przeżyciem. Akompaniować mu będą znakomici muzycy, z którym na stałe współpracuje: Max Szelęgiewicz- gitara oraz Krzysztof Wyrwa – bas
Zadebiutował na 28 Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, gdzie zdobył I nagrodę oraz Stypendium im. Wojtka Bellona. Piosenką „Niebo do wynajęcia”, dotarł do niespodziewanie wielkiego grona słuchaczy, nie związanych do tej pory z piosenką „nieobojętną”, cały zaś album „Niebo do wynajęcia” zawierał wiele innych piosenek, z których cześć trafiła do śpiewników, część zaś do dziś stanowi kanon polskiej piosenki poetyckiej.
Jesienią 2006 ukazał się drugi album Kasprzyckiego – „Światopodgląd” . Premiera albumu odbyła się na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia, tam także, w Radiowej Trójce usłyszeć można dziś Roberta najczęściej. Jesienią 2007 roku nakładem Polskiego Radia Kraków ukazały się „Piosenki i Nie”, będącej zarazem tomikiem wierszy, śpiewnikiem oraz okładką płyty CD, stanowiącej zapisem „klimatycznego” koncertu zagranego w gościnnym studio krakowskiego Radia. Obecnie, po świetnie przyjętym występie na antenie radiowej Trójki, trwają nieustające koncerty oraz prace nad kolejnym albumem.