Wróć do listy artykułów   

SUKCES „MAŁYCH GORZOWIAKÓW”

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0

Wielkie osiągnięcie na międzynarodowym konkursie Belgrad Award!

KOLEJNY SUKCES „MAŁYCH GORZOWIAKÓW”!

Zespół Tańca Ludowego „Mali Gorzowiacy” rozpoczynają wakacje! Grupy taneczne wróciły z wakacyjnych wojaży przywożąc kolejne doświadczenia i sukcesy.

Wielkim osiągnięciem było zdobycie II miejsca na międzynarodowym konkursie Belgrad Award. International FIDAF Folk Dance and Music Festival ”BELGRADE AWARD 2017” odbył się w stolicy Serbii, na początku lipca tego roku. Uczestnikami tych międzynarodowych zmagań było 15 zespołów z całego świata, w tym reprezentacje z Argentyny, Bułgarii, Czarnogóry, Grecji, Indii, Litwy, Macedonii, Polski, Puerto Rico, Rosji, Rumunii, Serbii.

Najstarsza grupa wytańczyła drugą statuetkę, przed nimi był tylko narodowy zespół bułgarski Pirin. To wielkie osiągnięcie i podkreślenie wysokiego poziomu zespołu „Mali Gorzowiacy”.

W tym samych czasie młodsza kadra reprezentacyjna zespołu uczestniczyła w International Dance Festival Neuehagen 2017 „Dance with Friends”, który miał miejsce się w Niemczech w dniach 2-10.07. To był bardzo intensywny czas dla jego uczestników. Mnóstwo działań, spotkań i koncertów, które odbywały się równie przy okazji międzynarodowych targów ogrodniczych IGA w Berlinie.

Najmłodsi „Mali Gorzowiacy” wrócili właśnie z Danii, gdzie z sukcesem wytańczyli swoje pierwsze samodzielne koncerty.

Po miesięcznej przerwie grupa MGO zespołu wyjeżdża do Bułgarii na 44 International Folklore Festival City Of Burgas, a we wrześniu dziecięca grupa zmagać się będzie w Grecjii na ’’Neos Marmaras Cup 2017’’.