Wróć do listy artykułów   

W Sulęcinie zaprezentowali się tancerze z powiatu sulęcińskiego!

m.madry@rcak.pl 16 maja 2018 0

W Sulęcińskim Ośrodku Kultury spotkali się instruktorzy i tancerze w celu pokazania umiejętności tanecznych i współzawodnictwa o nominację do Finału wojewódzkiego Lubuskiej Gali Tanecznej 2018.

W dniu 15 maja 2018 roku odbyły się prezentacje taneczne w ramach Lubuskiej Gali Tanecznej Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2018 organizowane przez Sulęciński Ośrodek Kultury.

Przegląd w powiecie sulęcińskim był pełny wrażeń! Nie zabrakło pięknych strojów i nowości muzycznych. Instruktorzy dzielnie dopingowali swoich podopiecznych, a Rada Artystyczna czujnie obserwowała występy. Organizator, jak co roku zorganizował odpowiednie warunki dla tancerzy oraz zadbał o upominki i świetny klimat imprezy.

Po 7 prezentacjach tanecznych Rada Artystyczna w składzie:

Bartosz Bandura
Wiktor Kiciński

Postanowiła nominować do finału wojewódzkiego:

W SEKCJI DZIECIĘCEJ:

1.Kat. 6-9 lat \ Kat. taneczna I  BRAK NOMINACJI

2.Kat. 6-9 lat \ Kat. taneczna II TRANS 3 „Złote Rybki”

3.Kat.10-13 lat \ Kat. taneczna I BRAK NOMINACJI

4.Kat. 10-13 lat \ Kat. taneczna II BRAK NOMINACJI

W SEKCJI MŁODZIEŻOWEJ:

5.Kat. 14-17 lata \ Kat. taneczna I BRAK NOMINACJI

6.Kat. 14-17 lata \ Kat. taneczna II BRAK NOMINACJI

7.Kat.18-22 lata \ Kat. taneczna I BRAK NOMINACJI

8.Kat. 18-22 lata \ Kat. taneczna II BRAK NOMINACJI

oraz wyróżnić:

1. SOPHIE PACZESNA „Wyblakła”

2. TRANS 1B „Baila”

Dziękujemy Sulęcińskiemu Ośrodkowi Kultury za profesjonalną realizację przeglądu powiatowego oraz Radzie Artystycznej za analizę, konkretne omówienia i wyłonienie najlepszych tancerzy w powiecie sulęcińskim.

Gratulujemy instruktorom i tancerzom podkreślając poziom artystyczny prezentacji tanecznych, a wszystkim uczestnikom życzymy nowych inspiracji i kolejnych sukcesów!

Lubuska Gala Taneczna jest częścią Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2018 realizowanego w województwie lubuskim. Operatorem programu jest Regionalne Centrum Animacji Kultury, realizatorami – organizatorzy etapów powiatowych: samorządy lokalne, domy, ośrodki i centra kultury.