Wróć do listy artykułów   

Święto Województwa Lubuskiego za nami!

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0

Święto Województwa Lubuskiego realizowane pośród malowniczego krajobrazu Parku Mużakowskiego za nami.

Święto Województwa Lubuskiego realizowane pośród malowniczego krajobrazu  Parku Mużakowskiego za nami. W godzinach porannych na terenie parku ekipa telewizyjna nagrała wejścia pogodowe do ogólnopolskiego  porannego programu Dzień Dobry Wakacje. Temperatura w Łęknicy szybko wzrastała zarówna ta w skali Celsjusza, jak również emocji związanych z ostatnimi przygotowaniami.

Wyjątkowym przeżyciem na łonie natury były  spacery z przewodnikiem ścieżką geoturystyczną po terenach dawnej kopalni Babina oraz po Parku Mużkowskim.

O godzinie 13.00 swoją działalność rozpoczęło Studio Geoparku i Piknik naukowo technologiczny. Można było  kupić przysmaki lubuskich potraw regionalnych i lokalnych, działały punkty informacyjne. Dla miłośników gotowania odbył się pokaz i warsztaty kulinarne przygotowywane na bazie lubuskich specjałów. Miłośnicy sportu wspólnie obejrzeli mecz na telebimie i cieszyli  się zwycięstwem polskiej drużyny i awansem do ćwierć finału.
Pogoda zmienną jest, więc po godzinach spędzonych w upale, przyszło lekkie ochłodzenie niestety spowodowane intensywnymi opadami deszczu.
Pierwsze dźwięki koncertu „Muzyka-emocje harmonia” pod dyrekcją Czesława Grabowskiego w wykonaniu Filharmoników Zielonogórskich przegoniły deszcz. Muzycy zapewnili publiczności wspaniałe doznania muzyczne.  Bałkańskie rytmy w  wykonaniu Emira Kusturicy i The No Smoking Orchestra –  wspólny taniec na scenie, wspaniała zabawa, pozytywna energia. Niespodzianką dla publiczności było pierwsze  publiczne wykonanie utworu z niedokończonego jeszcze filmu Emira Kusturicy „On  the Milky Road”.

Muzyka nie tylko łagodzi obyczaje , ale jak również co okazało się w sobotni wieczór „przegania” chmury deszczowe. Dzięki temu z każdym kolejnym taktem  pod scenę z różnych stron parku przybywali miłośnicy dobrej muzyki, by wspólnie w otoczeniu malowniczej przyrody zachwycać koncertami. Publiczność gromkimi oklaskami dziękowała artystom za występy.
Ostatnią atrakcją dla publiczności był mapping na ścianie Nowego Zamku przygotowany, który pięknie odbijał się w parkowym jeziorze.

Natura – Nauka – Kosmos Święto Województwa Lubuskiego – dużo atrakcji, różnorodność, ciekawe spotkania i prezentacje,  ciekawostki technologiczne, smaczne potrawy,  dużo dobrej muzyki, emocje, niezapomniane przeżycia. Gdzie spotkamy się w przyszłym roku?

Organizatorami Święta Województwa Lubuskiego byli: Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, Regionalne Centrum Animacji Kultury i Gmina Łęknica.