Wróć do listy artykułów   

Taneczne emocje w Śmieszkowie! Zobacz nominacje z powiatu wschowskiego!

m.madry@rcak.pl 11 maja 2018 0

Domu Kultury w Śmieszkowie grupy taneczne z powiatu wschowskiego prezentowały swoje choreografie
i walczyły o nominacje do finału wojewódzkiego.

W dniu 10 maja 2018 roku odbyły się prezentacje taneczne w ramach Lubuskiej Gali Tanecznej Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2018 organizowane przez Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku w Domu Kultury w Śmieszkowie.

Organizator etapu powiatowego odpowiednio przygotował miejsce na prezentacje. Tancerze mogli pokazać swoje umiejętności taneczne z różnych miejscowości powiatu wschowskiego. W Domu Kultury emocje towarzyszyły od samego początku, a podczas zakończenia rozbrzmiała fala gratulacji i podziękowań.

Po 10  prezentacjach tanecznych Rada Artystyczna w składzie:

Magda Mądry

Małgorzata Szymoniak

Beata Fic

Postanowiła nominować do finału wojewódzkiego:

W SEKCJI DZIECIĘCEJ:

1.Kat. 6-9 lat \ Kat. taneczna I  solistkę EMILIĘ LESZCZYŃSKĄ ze Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku, Dom Kultury w Sławie

2.Kat. 6-9 lat \ Kat. taneczna II grupę taneczną TUTU ze Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku, Dom Kultury w Sławie

3.Kat.10-13 lat \ Kat. taneczna I BRAK NOMINACJI

4.Kat. 10-13 lat \ Kat. taneczna II BRAK ZGŁOSZEŃ, BRAK NOMINACJI

W SEKCJI MŁODZIEŻOWEJ:

5.Kat. 14-17 lata \ Kat. taneczna I BRAK NOMINACJI

6.Kat. 14-17 lata \ Kat. taneczna II BRAK ZGŁOSZEŃ, BRAK NOMINACJI

7.Kat.18-22 lata \ Kat. taneczna I BRAK ZGŁOSZEŃ, BRAK NOMINACJI

8.Kat. 18-22 lata \ Kat. taneczna II BRAK ZGŁOSZEŃ, BRAK NOMINACJI

oraz wyróżnić:

1. Grupę taneczną PSOTKI za układ „Czerwony Kapturek”
2. Grupę taneczną ILUZJA za układ „Zegary”
3. Grupę taneczną ŚMIESZKI za układ „I’m an Albatraoz”

4. Grupę taneczną CRAZY za ogólny wyraz artystyczny


Ponadto przyznano nagrody Burmistrza Sławy:
–    Bon podarunkowy o wartości 500,00 zł otrzymała grupa „TUTU” ze Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku, Dom Kultury w Sławie;
–    Bon podarunkowy o wartości 300,00 zł otrzymała grupa „Psotki” ze Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku, Dom Kultury w Sławie;
–    Bon podarunkowy o wartości 200,00 zł otrzymała Emilia Leszczyńska ze Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku, Dom Kultury w Śmieszkowie.

Wszystkie grupy otrzymały pamiątkowe dyplomy za udział w eliminacjach powiatowych Lubuskiej Gali Tanecznej oraz słodycze ufundowane przez Starostwo Powiatowe  we Wschowie.

Dziękujemy  Sławskiemu Centrum Kultury i Wypoczynku oraz Domu Kultury w Śmieszkowie za profesjonalną realizację przeglądu powiatowego oraz Radzie Artystycznej za analizę, konkretne omówienia i wyłonienie tych najlepszych w powiecie.

Gratulujemy instruktorom i tancerzom podkreślając poziom artystyczny prezentacji tanecznych, a wszystkim uczestnikom życzymy nowych inspiracji i kolejnych sukcesów!

Lubuska Gala Taneczna jest częścią Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2018 realizowanego w województwie lubuskim. Operatorem programu jest Regionalne Centrum Animacji Kultury, realizatorami – organizatorzy etapów powiatowych: samorządy lokalne, domy, ośrodki i centra kultury.