Wróć do listy artykułów   

Teatralne Prezentacje Młodych – inauguracja cyklu

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0

Jeśli tworzycie teatr, przygotowujecie spektakl – może już jesteście po premierze – a może przed i chcielibyście pokazac się szerszej publiczności – to zgłoście sie do nas. Teatralne Prezentacje Młodych dają taką szanse:
Cykl otwiera TEATR MAREK KRUKOWSKI PRESENTS spektaklem PTASIOR, scenariusz i reżyseria: Marek Krukowski. Obsada: Roma Żmudzińska, Kuba Szkudlarek, Marek Krukowski.
25 stycznia godz. 19.00 Amfiteatr Hydro(za)gatka – wstęp wolny
Rezyser o spektaklu , teatrze i loudziach:
– PTASIOR to zabawny spektakl o przyjaźni, poświęceniu, zniewoleniu przez system oraz o próbie realizacji marzeń przez dosyć dziwnych ludzi…
– Teatr „Marek Krukowski Presents” powstał w 2006 roku miedzy innymi w celu dostarczenia dobrej zabawy mieszkańcom Zielonej Góry, jak i samym twórcom teatru.
W 2007 roku odbyła się premiera pierwszego spektaklu pt. „Macierz”, który na przeglądzie teatralnym POKOT 2007 zdobył wyróżnienie oraz nagrodę aktorską dla Joanny Widzińskiej, odtwórczyni jednej z ról.
– Marek Krukowski, niegdysiejsza gwiazdka zielonogórskiej sceny monodramistycznej (zdobywca wielu nagród aktorskich w tej kategorii na konkursach recytatorskich). Obecnie aktor, scenarzysta i reżyser nietypowych przedstawień teatralnych. Osoba wciąż poszukująca – zwłaszcza oryginalnych pomysłów.
– Roma Żmudzińska, maturzystka z LO I, młoda, uzdolniona aktorka pełna temperamentu i wigoru, zdobywczyni wielu nagród indywidualnych. Obecnie współpracująca z Zielonogórskim Ośrodekiem Kultury
– Kuba Szkudlarek, uczeń Liceum Plastycznego w Zielonej Górze, od lat dziecięcych związany z teatrem. Bardzo uroczy chłopiec.