Wróć do listy artykułów   

Trio Karbowski – Ciesielski – Golicki w kolejnej odsłonie cyklu „Pod Sceną”

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0

Już 17 kwietnia (czwartek) o godz. 19.00 w Hydro(za)gadce kolejny koncert w cyklu „Pod Sceną”. Tym razem zaprezentuje się Trio Karbowski – Ciesielski – Golicki. Zespół tworzą wspólnie studenci Kierunku Jazz i Muzyka Estradowa Uniwersytetu Zielonogórskiego. Muzyka to akustyczny jazz przypominający projekty takich gwiazd jak Pat Matheny, Joe Pass, Tal Farlow czy Wes Montgomery.

Skład zespołu:
Michał Karbowski – gitara
Krzysztof Ciesielski – kontrabas
Adam Golicki – perkusja

Michał Karbowski – student kierunku Jazz i Muzyka Estradowa Uniwersytetu Zielonogórskiego w klasie gitary Konrada Zemlera. Związany z Wrocławską sceną alternatywną, na co dzień udziela się w zespołach Robotobibok i Ziemia Planeta Ludzi, z którymi koncertuje w kraju i za granicą. Współpracuje także z Big Bandem Uniwersytetu Zielonogórskiego. Przez lata zdobywał doświadczenie estradowe jako akompaniator na ogólnopolskich festiwalach piosenki, min. Przegląd Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Festiwal Piosenki Studenckiej w Krakowie i wielu innych.
Krzysztof Ciesielski – student kierunku Jazz i Muzyka Estradowa Uniwersytetu Zielonogórskiego w klasie kontrabasu prof. Jacka Niedzieli. Koncertował z tuzami sceny jazzowej, takimi jak Zbigniew Jakubek, Adam Wendt, Piotr Lemański, Maciej Strzelczyk, Joachim Mencel, Zbigniew Lewandowski. Ponadto współtworzy zespół Leny Ledoff oraz kwartet znakomitego amerykańskiego saksofonisty i flecisty Mack’a Goldsbury. Występował na wielu znaczących festiwalach, m.in. „XXXI Jesień Jazzowa”, „Gorzów Jazz Celebration”, II Międzynarodowy Festiwal „Jazz pod Piątką” (Gniezno), XXII Głogowskie Spotkania Jazzowe, XI Międzynarodowy Festiwal „Jazz w Lesie” (Sulęczyno), Międzynarodowy Festiwal Muzyczny „Kostrinella” (Kostrzyn nad Odrą), Greifswald Jazz Festival (Niemcy), Verdener Jazz und Blues Tage (Niemcy), „Jazz na Deptaku” (Szczecin), „Róże Jazz Festival” (Zielona Góra) i wielu innych. Współpracował z Teatrem im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp. oraz z Teatrem Polskim w Szczecinie, a także z Chórem Gospel „La Vie”.
Adam Golicki -student ostatniego roku kierunku Jazz i Muzyka Estradowa Uniwersytetu Zielogórskiego w klasie perkusji Marcina Jahra . Zdobywca 1 miejsca na Ogólnopolskim konkursie perkusyjnym we Wroclawiu(2003r.); z zespołem Paul Band zdobywca 1 miejsca i nagrody dla najlepszego instrumentalisty na Ogólnopolskim festiwalu zespołów jazzowych i bluesowych w Gdyni; współpracowal z takimi muzykami,jak: Maciej Sikała, Cezary Paciorek, Maciej Grzywacz, Piotr Lemanczyk, Przemek Dyakowski, Dominik Bukowski, Kuba Stankiewicz, nga Lewandowska, Zdzislaw Babiarski. Na stałe współpracuje z Big Bandem Uniwersytetu Zielonogórskiego.