Wróć do listy artykułów   

Tydzień Bibliotek w Sulęcinie

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0

Zobacz podsumowanie i fotorelację!

W Bibliotece Publicznej oraz Sulęcińskim Ośrodku Kultury miniony tydzień upłynął pod znakiem obchodów XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Każdego dnia na naszych czytelników czekał szereg atrakcji i niespodzianek.

Począwszy od pierwszego dnia, w poniedziałek, 8 maja, w naszych progach mieliśmy przyjemność gościć uczniów klas trzecich szkół podstawowych na konkursie pod hasłem „Mistrz Pięknego Czytania”. Uczniowie prezentowali samodzielnie przygotowane teksty literackie, następnie oddali się lekturze książki Pawła Beręsewicza pt. „Poczet psujów polskich”. Jeszcze raz gratulujemy wszystkim laureatom i wyróżnionym!

Wtorkowe przedpołudnie zarezerwowaliśmy dla najmłodszych. O godzinie 10.00 na sali widowiskowej Sulęcińskiego Ośrodka Kultury odbyło się uroczyste pasowanie przedszkolaków na pełnoprawnych czytelników naszej biblioteki. Uroczyste ślubowanie poprzedzone zostało inscenizacją w wykonaniu Bibliotekarek. Upamiętniając tak ważne wydarzenie każdy przedszkolak otrzymał dyplom oraz piękną książeczkę. Radości nie było końca!

To nie koniec wtorkowych atrakcji. Pracownicy przygotowali również niespodziankę dla dorosłych czytelników, mianowicie o godzinie 18:00 w „Klubie u Bulka” miało miejsce niecodzienne spotkanie. Naszym gościem był muzyk, wirtuoz akordeonu, kompozytor, a także prezes i założyciel Stowarzyszenia Twórców i Przyjaciół Kultury Cygańskiej w Gorzowie Wlkp. – Edward Dębicki. Artysta przybliżył nam tajniki kultury, zwyczajów i tradycji cygańskiej. Spotkanie zwieńczył występ z udziałem Pana Edwarda oraz jego zespołu, dodatkowo spotkanie uatrakcyjnił pokaz tańca cygańskiego w wykonaniu tancerki Teatru TERNO.

Rzeka słów… Wieczór poezji nie tylko śpiewanej…”, to kolejna atrakcja przygotowana dla naszych czytelników. Wydarzenie wyjątkowe, gdyż po raz pierwszy w całości zainicjowane przez dzieci. Uczestnicy spotkania prezentowali wybrane teksty literackie w formie mówionej bądź śpiewanej. Pełne emocji i wzruszeń spotkanie na długo pozostanie w naszych sercach.

W czwartek, 11 maja, przenieśliśmy się do centrum miasta, aby móc bawić się z naszymi czytelnikami w plenerowej bibliotece. Podkreślić należy, że pogoda zachęcała do wzięcia udziału w przygotowanych przez nas atrakcjach. Mowa tu o grach i zabawach, zagadkach, quizach, wspólnym czytaniu bajek i wielu innych. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim przybyłym za znakomitą zabawę!

W ostatni dzień tegorocznych obchodów Tygodnia Bibliotek na najmłodszych czytelników czekała niecodzienna niespodzianka. Piątkowe popołudnie to czas Parady Postaci Bajkowych. Przebrani za bohaterów ulubionych bajek ruszyliśmy z rynku w kierunku Sulęcińskiego Ośrodka Kultury, gdzie miał miejsce Bal Postaci Bajkowych. W naszym gronie nie zabrakło: Czerwonego Kapturka, Myszki Mini, Smerfetki, Elzy – bohaterki „Krainy Lodu”, swoją obecności zaszczyciła nas również Pszczółka Maja, Spider-Man, Czarownica oraz wiele innych magicznych postaci.

W imieniu wszystkich pracowników Biblioteki Publicznej w Sulęcinie dziękujemy uczestnikom za tak liczne przybycie, zaangażowanie oraz wspaniałą zabawę podczas tegorocznej edycji Tygodnia Bibliotek!