Wróć do listy artykułów   

VI Ogólnopolski Festiwal Tańca w Sulechowie

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0

VI Ogólnopolski Festiwal Tańca w Sulechowie za nami!

Na początku czerwca po raz szósty odbył się Ogólnopolski Festiwal Tańca o Puchar Burmistrza Sulechowa. W zmaganiach wzięły udział zespoły z całej Polski. Do Hali Sportowej Zespołu Szkół w Sulechowie przybyło ponad tysiąc tancerzy. Młodzi wykonawcy rywalizowali ze sobą w czterech kategoriach wiekowych w następujących stylach tanecznych: hip-hop show, hip-hop, inna propozycja taneczna, show dance, taniec współczesny, inscenizacja, show dance oraz modern jazz.

Głównym celem Festiwalu jest stworzenie możliwości spotkania się  zespołów tanecznych i zaprezentowania ich, wymiana pomysłów i doświadczeń w zakresie pracy z dziecięcymi i młodzieżowymi zespołami tanecznymi pomiędzy instruktorami, promowanie dziecięcej i młodzieżowej twórczości tanecznej i rozwijanie talentów estradowych.

Prezentacje trwały blisko dziesięć godzin. Jury wyłoniło zwycięzców i wyróżnionych w każdej kategorii oraz przyznało dodatkowe tytuły GrandPrix Festiwalu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zespołom oraz ich trenerom za przybycie do Sulechowa i zapraszamy na kolejna edycję Festiwalu w przyszłym roku.