Wróć do listy artykułów   

VIII Prezentacje Nadodrzańskie Skarby

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0

Już po raz ósmy do Sulechowa zaprosiliśmy producentów tradycyjnych potraw, regionalnych produktów i rękodzielników, którzy z pełnym zaangażowaniem zaprezentowali swoje wyroby i opowiedzieli nam o swojej pasji.

W konkursie na „Najlepszy Produkt pochodzenia zwierzęcego” zwyciężyło mięso z dzika z kasza jaglaną Wojskowego Koła Łowieckiego Diana i Koła Łowieckiego Piast z Sulechowa.

„Najlepszym produktem pochodzenia roślinnego” okazał się dżem z zielonych szyszek sosny Dariusza Ciesielskiego z Konotopu, a wyróżnienie otrzymał syrop ze stokrotek Genowefy Tejman ze Stowarzyszenia Wzgórza Dalkowskie.

Najlepszym produktem w kategorii „Napoje” została nalewka z chrzanu Zygmunta Prędkowskiego z „Winnicy u Michała, a „Najciekawszą ekspozycję” przygotowały Wojskowe Koło Łowieckiego Diana i Koło Łowieckie Piast z Sulechowa, natomiast wyróżnienie w tej kategorii otrzymała Pracownia Rękodzieła „Na Schodku Chwili” Dariusza Marczaka z Zielonej Góry. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przyjęcie zaproszenia. Do zobaczenia za rok!!