Wróć do listy artykułów   

Warsztaty taneczne z Piotrem i Bogumiłą Zgorzelskimi

m.madry@rcak.pl 21 maja 2019 0

7 i 8 czerwca w Regionalnym Centrum Animacji Kultury odbędą się warsztaty taneczne pn. „Mazurek Freestyle”. Zajęcia dla początkujących i średnio-zaawansowanych tancerzy poprowadzą Bogumiła i Piotr Zgorzelscy.

Mazurek Freestyle to nowa formuła tańczenia polskich tańców tradycyjnych, zwłaszcza w metrum nieparzystym.

Czego możecie spodziewać się podczas naszych warsztatów?

Na początku nauczymy Was tradycyjnych kroków wiejskich mazurków, oberków oraz wiejskiego stylu tańca. Następnie rozwiniemy nasze umiejętności w zakresie płynnego tańczenia w parze, stosowania ozdobników i manier wykonawczych wziętych od poszczególnych wiejskich tancerzy-mistrzów z różnych regionów Polski. Na tej bazie zaczniemy improwizować i rozwijać poznane formy wzbogacając je o ozdobniki taneczne zaczerpnięte z innych niż polska tradycji tanecznych zwłaszcza naszych najbliższych sąsiadów, wzbogacając tym samym nasze mazurki i oberki.

Piotr Zgorzelski (ur. 1969) – Etnolog, tancerz, animator kultury. Od ponad 25 lat prowadzi warsztaty polskich tańców tradycyjnych w Polsce i na Świecie. Stale współpracuje przy projektach realizowanych m.in. przez IMiT, NIFC, IAM.
Uczył się bezpośrednio od wiejskich tancerzy jak również ze źródeł archiwalnych, wypracowując autorski program zajęć uwzględniający współczesne predyspozycje i umiejętności, pokolenia pozbawionego żywego kontaktu z muzyka ludową.
Współzałożyciel warszawskiego Stowarzyszenia „Dom Tańca” (1994) i jego kilkuletni prezes. Jest autorem, inicjatorem oraz organizatorem cyklicznych projektów edukacyjno-kulturalnych związanych z muzyką i tańcem tradycyjnym, o zasięgu lokalnym oraz międzynarodowym.

Bogumiła Zgorzelska – tancerka, Warszawianka. Polskim tańcem tradycyjnym zajmuje się od ponad 15 lat. Od wielu lat wspólnie z mężem prowadzi warsztaty tańców tradycyjnych oraz warsztaty muzyczno-taneczne dla dzieci. Jest współzałożycielką Fundacji Czas Tradycji, dzięki której realizowane są projekty edukacyjne i kulturalne związane z polskim tradycyjnym tańcem i muzyką.

Zajęcia odbędą wg następującego harmonogramu:
7 czerwca w godz. 18.30 – 21.30
8 czerwca w godz. 11.00 – 14.00

UWAGA! Warsztaty bezpłatne. Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Zainteresowanych prosimy o kontakt mailowo, lub telefonicznie z Michałem Kiszowarą (tel. 880 285 565, e-mail: m.kiszowara@rcak.pl)