Wróć do listy artykułów   

Warsztaty z aktorami Lubuskiego Teatru za nami!

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0

Podsumowanie warsztatów z drugiego dnia Konfrontacji…

Zakończyliśmy warsztaty, cz. 1! Podczas 2. dnia szkolili i inspirowali nas aktorzy Lubuskiego Teatru Joanna Koc i Robert Kuraś.

„Teatr szkołą życia. Od improwizacji po świadomą obecność”  I,II część        
Warsztaty teatralne pomagają nam zdobyć umiejętności przydatne zarówno na scenie i w życiu. Słuchanie, uważność, praca w zespole, koncentracja  i odwaga do wyrażania emocji są niezbędnymi narzędziami nie tylko dla aktorów, lecz dla każdego z nas. Zapraszamy na warsztat, podczas którego  Joanna Koc, aktorka LT oraz doktorantka na Wydziale Aktorskim PWSFTViT, zapozna uczestników zarówno z praktycznymi ćwiczeniami, które pomogą w przygotowaniu do spektaklu oraz pracy nad słowem jak i grami teatralnymi które inspirują uczestników do puszczenia wodzy fantazji i swobodnej improwizacji przy jednoczesnym słuchaniu partnera.
Prowadząca: Joanna Koc

„Podstawowe zadania sceniczne”  I,II część         
W trakcie warsztatów będziemy zajmować się podstawowymi zadaniami aktorskimi: ruchem scenicznym, interpretacją tekstu mówionego czy budowaniem postaci scenicznej. Ważne w naszym spotkaniu będzie wykorzystywanie wyobraźni w przekazywaniu emocji i odczuć. Warsztat, który poprowadzi Robert Kuraś, aktor Lubuskiego Teatru, stanie się inspiracją do pracy aktorów prowadzonych w zespołach teatralnych.

Prowadzący: Rober Kuraś

Już jutro (niedziela) o godz. 11:00 kolejna część warsztatów.