Wróć do listy artykułów   

Weekendowy Szlak Naukowy

m.madry@rcak.pl 29 października 2018 0

Regionalne Centrum Animacji Kutlury (RCAK) wzięło udział w evencie podsumowyjącym Weekendowy Szlak Naukowy, który odbył się 27 października w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. C. Norwida w Zielonej Górze. Nasze stoisko mieniło się wszystkimi kolorami tęczy, a dzieci uczyły się poprzez edukację artystyczną.

W sobotę gościliśmy w „Norwidzie” i mieliśmy przyjemność pracować z ponad 40-stką dzieci! Było twórczo, wesoło i bardzo kolorowo! Do naszej artystycznej edukacji chętnie włączali się także rodzice i dziadkowie, którzy podczas warsztatów Etnopatchworkshop, wspólnie z dziećmi przyozdabiali koszule.

Warsztaty ETNOPATCHWORKSHOP, które znajdują się w ofercie ART&EDU RCAK-u, to m.in. projektowanie koszul ludowych na papierze, co w praktyce oznacza ozdabianie wyciętej koszuli tasiemkami z wzorami ludowymi, koralikami oraz ręcznie malowanymi wzorami. Uzupełnieniem warsztatów był zeszyt edukacyjny, który otrzymało każde dziecko biorące udział w wydarzeniu.

Oprócz warsztatów zaprezentowaliśmy także naszą ofertę edukacyjną, m.in.: portal lubuskiekultura.pl i projekt Kultura Tędy.

Oprócz naszego stanowiska odbyło się Show Naukowe, podczas którego w atrakcyjny sposób zostały przedstawione zagadnienia z zakresu chemii i fizyki.

Odbyły się konkursy z nagrodami, zorganizowane przez Departament Zarządzania Regionalnym Programem Organizacyjnym UMWL- organizatora imprezy.

Był to dla nas bardzo miły czas, który wykorzystaliśmy na naukę i zabawę z młodymi Lubuszanami.