Wróć do listy artykułów   

Wernisaż Magdy Kościańskiej – „Przeliterowane”

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z wernisażu Magdy Kościańskiej „Przeliterowane”, która odbyła się w Fundacji Salony 30 września.

Przeliterowane to wystawa ilustracji i projektów graficznych Magdy Kościańskiej wykonanych w 2016 roku. W ramach ekspozycji zaprezentowane zostaną prace przedstawiające formy zabaw z literami, ich kształtem, funkcją, znaczeniem: od liter malowanych po grafiki wektorowe, od niewielkich realizacji po prace naścienne. Litery traktowane są przez autorkę z dystansem – przybierają dekoracyjne lub dowcipne formy, bardzo często towarzysząc jej w procesie twórczym i projektowym, a w ostatnim czasie stały się jednym z przewodnich tematów jej prac. Na wystawie można będzie zobaczyć projekty prezentowane wcześniej w sieci oraz najnowsze realizacje.

Magdalena Kościańska – zajmuje się ilustracją, projektowaniem graficznym i edukacją artystyczną (warsztaty kreatywne dla dzieci i młodzieży). Prowadzi dwa blogi: Magic Suitcase (marka i strona z jej projektami) oraz, od niedawna, blog Wyobraźniej!, poświęcony kreatywnej edukacji. Związana z kulturą rowerową – współpracuje z ogólnopolskim portalem Blog Rowerowy, prowadzi zajęcia promujące jazdę na rowerze wśród najmłodszych, tworzy autorskie dzwonki rowerowe. Propaguje wiedzę związaną ze współczesną kulturą i sztuką, ze szczególnym naciskiem na ilustrację i szeroko pojęty design.