Wróć do listy artykułów   

Wielki Finał Międzynarodowego Festiwalu Kina Autorskiego QUEST EUROPE

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0

Zapraszamy na finał Międzynarodowego Festiwalu Kina Autorskiego QUEST EUROPE w ostatni weekend sierpnia do kina Newa! Start o godz. 11.00 w sobotę 30 sierpnia. Na początek Future Shorts – Kino Świata – najlepsze filmy krótkometrażowe z 12 krajów świata nagradzane na wielu prestiżowych, światowych festiwalach. Finał festiwalu to blisko 35-godzinny maraton filmowy przeplatany występami kabaretu NOWAKI, współpracującego z Grzegorzem Halamą. Halama tez pojawi się w kinie i pokaże kilka nowych skeczy. Szczegółowy program finałowej imprezy festiwalu znajduje się na stronie . Karnety na dwudniową imprezę kosztują symboliczne 10 zł. Imprezę poprowadzą na wesoło Kamil Piróg i Tomasz Urbaniak z kabaretu NOWAKI!
Gośćmi festiwalu będą w tym roku m.in.: wybitna aktorka filmowa i teatralna EWA SZYKULSKA, wybitny krytyk filmowy i teatralny TOMASZ RACZEK oraz aktor światowej sławy – ANDRZEJ SEWERYN.

W PROGRAMIE:
– filmy konkursowe – 19 tytułów wyselekcjonowanych spośród 139 zgłoszonych do konkursu
– cykl KINO MISTRZÓW – w tym cyklu KTO NIGDY NIE ŻYŁ w reż. Andrzeja Seweryna (w roli głównej Michał Żebrowski), POL SERIO Tomasza Koneckiego ( w rolach głównych Edyta Olszówka i Rafał Krolikowski ) oraz NIGHTWATCHING Petera Greenwaya z czołówką polskich i europejskich aktorów ( w obsadzie polskiej m.in. Maciej Zakościelny i Agata Buzek)
– pokaz specjalny INTERNATIONAL BUSHO BEST – filmy nagrodzone na partnerskim festiwalu Węgierskim
– WYSTĘP KABARETU NOWAKI
– WYSTĘP GRZEGORZA HALAMY
– IMPREZA TANECZNA Z MUZYKĄ FILMOWĄ z irlandzkim DJ’em
– SPOTKANIA Z WYBITNYMI ARTYSTAMI
– WRĘCZENIE WIELKICH UKŁONOW 2008 ( w roku ubiegłym otrzymały je Krystyna Janda, Marzena Trybala i Kinga Preis, w tym roku dostaną je EWA SZYKULSKA, ANNA DYMNA I ANDRZEJ SEWERYN)
i wiele innych atrakcji!

ORGANIZATOREM FESTIWALU SĄ: LUBUSKA SZKOŁA TELEWIZJI I FILMU ORAZ LUBUSKA SZKOŁA FOTOGRAFII