Wróć do listy artykułów   

Wigilia Miejska w Sulęcinie

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0

Zobacz relację!

Za nami kolejna, coroczna odsłona Wigilii Miejskiej. To bardzo klimatyczne wydarzenie, w które zaangażowani są mieszkańcy naszego pięknego miasta. Świetną atmosferę gwarantują tego dnia przede wszystkim lokalni artyści, prezentujący na scenie świąteczny repertuar, ale i wszystkie firmy i placówki oświaty, które co roku uczestniczą w czynnej organizacji tego wydarzenia.

W oficjalnym otwarciu zaplanowanym na godzinę 15:00 uczestniczyły władze oraz ks. Proboszcz Piotr Mazurek. Zgromadzonych przy Fontannie Dobrosąsiedztwa przywitał: Burmistrz Sulęcina Dariusz Ejchart, Wicestarosta Sulęciński Tomasz Prozorowicz oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Szczepański, a także harcerze Komendy Hufca Związku Harcerstwa Polskiego „Red One”, którzy jak co roku przekazali sulęcinianom betletejemskie światełko.

W części artystycznej wystąpili: Chór Biały Orzeł, maluchy z trzech przedszkoli: z Wędrzyna, z Przedszkola nr 1 im. Małego Przyrodnika w Sulęcinie oraz z Przedszkola nr 2 im. Małych Odkrywców w Sulęcinie, uczniowie szkół podstawowych, solistki i soliści Studia Piosenki SOK, a także nasz lokalny artysta, pan Maciej Barden.

Gminne placówki oświaty, a także Ośrodek Pomocy Społecznej w Sulęcinie przygotowali stoiska z pysznymi wigilijnymi potrawami, a lokalni rękodzielnicy zaprezentowali swoje najpiękniejsze prace.

Wigilia Miejska to wyjątkowa impreza, która wprowadza sulęcinian w iście świąteczny nastrój.