Wróć do listy artykułów   

Wojtek Pilichowski Trio w KCK

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0

WOJTEK PILICHOWSKI TRIO – KONCERT

 

Kostrzyńskie Centrum Kultury
4 grudnia (piątek) godz. 19.30

BILETY: 25 PLN – przedsprzedaż (KCK w godz. 8.00 – 15.00)
35 PLN – w dniu koncertu

 

 

 

WOJTEK PILICHOWSKI TRIO – KONCERT

 

Kostrzyńskie Centrum Kultury
4 grudnia (piątek) godz. 19.30

BILETY: 25 PLN – przedsprzedaż (KCK w godz. 8.00 – 15.00)
35 PLN – w dniu koncertu

 

 

 

 

Wojtek Pilichowski pracuje jako muzyk od 1992 roku. Pierwszą solową płytę nagrał w 1994. Do tej pory wydał ich osiem (nakład wszystkich przekroczył 100.000 egzemplarzy) oraz cztery szkoły gry na gitarze basowej. Ostatni solowy, koncertowy album ukazał się zarówno w wersji audio jak i DVD.
Jako muzyk sesyjny nagrał ponad 120 albumów z czego większość z największymi gwiazdami sceny polskiej – w sumie kilka milionow nośników i kilka tysięcy koncertów.
Wojtek jest także uznanym wykładowcą gitary basowej prowadzącym najbardziej prestiżowe warsztaty w Polsce.
Pilichowski był trzykrotnie nominowany do nagrody Polskiej Akademii Fonograficznej. Przez czytelników magazynu „Gitara i Bas” siedmiokrotnie wybrany najlepszym polskim basistą, czterokrotny laureat nagrody Play Box.
Aktualne składy w których pracuje Wojtek Pilichowski: Pilichowski Band, Borysewicz – Kukiz, Jan Bo oraz ostatnio reaktywowana grupa Woobie-Doobie.

 

Michał Trzpioła – gitarzysta wszechstronny, umiejętnie poruszający się w różnych stylach muzycznych. Laureat I miejsca w organizowanym przez Mietka Jureckiego konkursie na najlepsze solo – Solo Życia 2013. Uczestnik wielu projektów i wydarzeń muzycznych. Student V roku Akademii Muzycznej w Katowicach, zajmuje się także nauczaniem; prowadzi własną pracownię muzyczną JAZZROCK w Radomiu.

 

Tomasz Machański – spędzanie czasu przed MTV i podziwianie Phila Collinsa od najmłodszych lat spowodowało, że Tomek w wieku 3 lat rozpoczął grę przy użyciu pałek perkusyjnych. Współpracował z wieloma projektami muzycznymi (m.in. The Virus, Equilibrium/ Mism X, God’s Property, Kasia „Puma” Piasecka & Soul Hunters Gospel Choir, Kosmo, Patrycja Zarychta. Tomek gra również na instrumentach klawiszowych. W 2011 roku Tomek nagrał bębny na płycie swojej mamy – Renaty Danel. Oprócz pracy sesyjnej – w studio, a także na scenie, Tomek związany jest na stałe z kilkoma projektami. Są to: Pilichowski Band, Marek Piowczyk Trio, Qferau, Chór Gospel „Z Miłości”, God’s Property