Wróć do listy wydarzeń  

11. Lubuskie Zaduszki Jazzowe
Mike Russell &  Levandek Funky Team

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0
Hydro(za)gadka, Zielonogórski Ośrodek Kultury - Zielona Góra, ul. Festiwalowa 3 / pokaż na mapie wydarzenie archiwalne Odwiedź stronę

Lubuskie Zaduszki Jazzowe 2019

Tegoroczna edycja Lubuskich Zaduszek Jazzowych rozpoczyna drugą dekadę jazzowych spotkań na przyjaznej dla jazzu Ziemi Lubuskiej. Tradycyjnie koncerty odbywają się także w kilku mniejszych lubuskich miastach. Prócz Zielonej Góry będą to Krosno Odrzańskie i Gubin. Gwiazdą tegorocznych Lubuskich Zaduszek Jazzowych 2019 będzie amerykański gitarzysta i wokalista Mike Russell.

 

 

Mike Russell urodził się w Waszyngtonie. W swojej muzyce nawiązuje do wielu muzycznych tradycji od bluesa i jazzu do funky i soulu. Pewnie dlatego często stawia się go między G. Bensonem a B. B. Kingiem. Od lat mieszkający w Europie artysta współpracuje z muzykami z wielu europejskich krajów w tym także z Polski. Jego formacja Mike Russell & Levandek Funky Team współtworzona z legendą polskiej perkusji jazzowej Zbigniewem Lewandowskim od lat koncertuje na wszystkich festiwalach i w jazzowych klubach w naszym kraju. Mike Russell przeszedł do historii w latach 70. za sprawą współpracy z Andy’m Warholem w swojej jazz-rockowej grupie Water Forest. Jest laureatem prestiżowej nagrody Grammy (za płytę Glorii Taylor Black Women). Ten świetny gitarzysta miesza skutecznie jazz z soulem, bluesa z funky, rocka z popem i spokojne ballady z energetyczną muzyką, którą często porywa publiczność do tańca. To przedstawiciel starej szkoły lat 70. kiedy to radosna muzyka jazzowa mocno romansowała z tym co nazywamy rozrywką w dobrym, ambitnym tego słowa znaczeniu… Podczas polskiej trasy koncertowej M. Russell wystąpi m.in. z towarzyszeniem wrocławskiego perkusisty Zbigniewa Lewandowskiego – zasłużonego polskiego jazzmana obecnego na jazzowej scenie od blisko półwiecza. Lewandowski nagrywał i koncertował z legendarnymi polskiego jazzu m.in. T. Stańko, J. P. Wróblewski, W.Karolak czy J. Śmietaną. Od wielu uznawany jest za czołowego jazzowego perkusistę w Polsce. Ma na swoim koncie wiele płyt, które zajmują ważne miejsce w polskiej dyskografii jazzowej. Skład zespołu uzupełnią Tomasz Grabowy (bass) i Robert Jarmużek (keyboards). Pora zatem powrócić jak za dawnych lat, potupać nogą, poklaskać w rytm rhythm’n’bluesa, pośpiewać i… zatańczyć.

 

 

Mike Russell &  Levandek Funky Team

Mike Russell (vocal, gitara)
Zbigniew Lewandowski (perkusja)
Robert Jarmużek (instrumenty klawiszowe)
Tomasz Grabowy (gitara basowa)

 

11. Lubuskie Zaduszki Jazzowe
Mike Russell &  Levandek Funky Team

8 listopada, godz. 19.00

Hydro(za)gadka, Zielonogórski Ośrodek Kultury

Bilety w cenie: 30 zł do nabycia w systemie sprzedaży abilet.pl i na godzinę przed koncertem (tylko w przypadku jeżeli wcześniej nie zostaną wyprzedane).

Tagi

Brak tagów

Komentarze