Wróć do listy wydarzeń  

Adam Wendt na Małej Akademii Jazzu

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0

Image Znakomity saksofonista Adam Wendt, lider zespołu Power Set, był kolejnym wykładowcą Małej Akademii Jazzu w naszych szkołach podstawowych. Projekt funkcjonuje w Kostrzynie nad Odrą od końca lat 80. ubiegłego wieku, a od 10 lat finansowany jest przez firmę ICT Poland.

Zajęcia a udziałem Adama Wendta odbyły się w piątek 3 lutego – od godz 8.00 w Szkole Podstawowej nr 2, a od godz 9.40 w Szkole Podstawowej nr 4.

                                      Image

Kostrzyńskie Centrum Kultury - Kostrzyń na Odrą, ul. Sikorskiego 34 / pokaż na mapie wydarzenie archiwalne Odwiedź stronę

Znakomity saksofonista Adam Wendt, lider zespołu Power Set, był kolejnym wykładowcą Małej Akademii Jazzu w naszych szkołach podstawowych. Projekt funkcjonuje w Kostrzynie nad Odrą od końca lat 80. ubiegłego wieku, a od 10 lat finansowany jest przez firmę ICT Poland.

Zajęcia a udziałem Adama Wendta odbyły się w piątek 3 lutego – od godz 8.00 w Szkole Podstawowej nr 2, a od godz 9.40 w Szkole Podstawowej nr 4.


– saksofonista, kompozytor, aranżer i pedagog

    Po ukończeniu z wyróżnieniem Szkoły Muzycznej II stopnia w Gdańsku-Wrzeszczu podjął studia na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, które ukończył również z wyróżnieniem, uzyskując tytuł magistra sztuki.

   ADAM WENDT od wielu lat plasuje się w ścisłej czołówce polskich saksofonistów, co znajduje potwierdzenie m.in. w ankietach prestiżowego czasopisma Jazz Forum.

Uczestniczył w nagraniu około 60 płyt nie tylko jako saksofonista, ale również jako kompozytor i aranżer. Jest zapraszany do udziału w nagraniach programów radiowych i telewizyjnych oraz w festiwalach. Jako solista i muzyk sesyjny współpracuje z polską czołówką jazzową oraz gwiazdami i zespołami muzyki pop (m.in. E.Bem, K.Dębski, L.Szafran, B.Hołownia, M.Szcześniak, G.Ciechowski, G.Łobaszewska, K.Prońko, zespoły Leszcze, Czarodzieje, Kasa Chorych, Mietek Blues Band, New Sami Swoi i inne). Uczestniczył w sesji nagraniowej muzyki filmowej i teatralnej Marka Kuczyńskiego.

Nagrywał i koncertował z muzykami tej miary, co Randy Brecker, Mike Stern, Eric Marienthal (Chick Corea, GRP Big Band), Mino Cinelu (Weather Raport, Miles Davis), Frank Gambale (Chick Corea), David „Fuze” Fiuczynski (R.Brecker, R.S.Jackson, G.Russel), Dean Brown (Roberta Flack, David Sanborn), Michał Urbaniak, Urszula Dudziak, Nippy Noya oraz znakomitościami czarnego bluesa takimi jak Sidney „Guitar Crusher” Selby oraz Keith Dunn (mistrz harmonijki ustnej). Koncertował także z mistrzem candombe, bandeonistą Luisem di Matteo z Urugwaju.

Tagi

Brak tagów

Komentarze