Wróć do listy wydarzeń  

Andrzej Leśnik – Zapis/Czas Ujawniony

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0
Kostrzyńskie Centrum Kultury, ul Sikorskiego 34 - Kostrzyn nad Odrą, ul. Sikorskiego 34 / pokaż na mapie wydarzenie archiwalne Odwiedź stronę

Wernisaż wystawy malarstwa prof. Andrzeja Leśnika zatytułowanej ,,Zapis/Czas Ujawniony”

25 października godz. 19.15 – galeria ,,dacco” – Kostrzyńskie Centrum Kultury

Serdecznie zapraszamy na kolejną wystawę, tym razem artysty szczególnie blisko związanego z Kostrzynem i plenerami artystycznymi ,,Sztuka na granicy”. Prace prof. Andrzeja Leśnika prezentowaliśmy kilka lat temu i była to wówczas wystawa retrospektywna, pokazująca dorobek 15 lat, ze szczególnym uwzględnieniem prac powstałych podczas naszych plenerów artystycznych. Tym razem zobaczmy obrazy najnowsze, które z dużym powodzeniem autor prezentował ostatnio w wielu renomowanych galeriach.
Wystawy w Kostrzyńskim Centrum Kultury wspiera Arctic Paper Kostrzyn S.A.

Andrzej Leśnik ur. 1959 w Głuszycy na Dolnym Śląsku. 1974 /1979 PLSP w Poznaniu, 1979/ 1984  studia na wydziale Malarstwa Grafiki i Rzeźby w PWSSP w Poznaniu, obecnie Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu.  1984 dyplom w zakresie malarstwa w pracowni prof. Włodzimierza Dudkowiaka. Od 1984 roku pracuje na macierzystej uczelni, obecnie jako prof. zwyczajny prowadzi zajęcia w  I Pracowni Malarstwa na Wydziale Edukacji Artystycznej i Kuratorstwa.  Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, mieszka i pracuje na Wildzie w Poznaniu.

 

Tagi

Brak tagów

Komentarze