Wróć do listy wydarzeń  

„Bovska” z nową płytą „Kęsy”

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0
Hydro(za)gadka, Zielonogórski Ośrodek Kultury - Zielona Góra, ul. Festiwalowa 3 / pokaż na mapie wydarzenie archiwalne Odwiedź stronę

Od 5 października, w sprzedaży najnowsza, trzecia, płyta Bovskiej, zatytułowana „Kęsy”. Po premierze artystka ruszy w trasę koncertową po Polsce, podczas której odwiedzi 12 miast, w tym Zieloną Górę.
To trzeci album w jej karierze, po „Pysku” z 2016 r. i „Kaktusie” z 2017 r.
Na tej płycie zadałam sobie takie zadanie, że chciałabym wpleść więcej opowieści w moje piosenki, nie rezygnując ze swojej stylistycznej charakterystyki i zabawy słowem – opowiadała w wywiadzie z Onetem artystka.
Za produkcję „Kęsów” odpowiedzialny jest Jan Smoczyński, który wraz z Bovską stworzył muzykę. Teksty, jak zawsze, napisała Bovska. Artystka także zaprojektowała płytę. Okładka powstała we współpracy z Pawłem Nolbertem i fotografem Łukaszem Murgrabia, którego fotografie zostały wykorzystane w formie wyjątkowych plakatów dołączonych do krążka w wersji fizycznej. Nowy album Bovskiej to 12 smacznych kęsów w postaci 12 premierowych utworów. Dla tych, którzy kupią album w wersji fizycznej Bovska ma niespodziankę! Jedna piosenka stanowi bowiem bonus track, który będzie wymagał ściągnięcia poprzez ukryty w pudełku z krążkiem kod QR. Krążek zawiera również utwór „Na niby” pochodzący z filmu „Narzeczony na niby”. Piosenka doczekała się blisko 2,5 miliona wyświetleń w serwisie YouTube i podbiła ogólnopolskie listy przebojów. Z premierą płyty zbiega się premiera nowego singla Kęsy oraz klipu, który został stworzony metodą rotoskopii. Twórca obrazu, Magda Pilecka, wyjaśnia: „Teledysk został stworzony w taki sposób, że ręcznie, klatka po klatce, przerysowywałam ruch z nagranego wcześniej materiału filmowego. Głównym motywem teledysku jest głowa Bovskiej, wokół której dzieją się abstrakcyjne rzeczy. Powstało około 3 tysięcy linearnych rysunków samej głowy! Jest tutaj dużo zabawy kolorem i elementami roślinnymi, które płynnie mieszają się z graficznymi. Całość tworzy 'kwitnącą’ historię, która rozwija się wraz z muzyką by ostatecznie zaskoczyć zakończeniem”.

 

 

 

Na płycie znajdzie się 12 utworów.

Mocno mocno
Komfort
XYZ
Piętro dziewiąte
Kęsy
Kimchi
Gdy na mnie patrzysz
Luksus
Bez cukru
Piąty wymiar
Jim
Na niby – bonus track

 

 

BOVSKA z nową płytą KĘSY
26 października 2018
godz. 20:00, Hydro(za)gadka 

Tagi

Brak tagów

Komentarze