Wróć do listy wydarzeń  

Dożynki Gminne we wsi Żubrów / 25.08.2018 r.

usiadzwygodnie@gmail.com 17 sierpnia 2018 0
- / pokaż na mapie wydarzenie archiwalne

Nadchodzi czas żniw i tym samym czas corocznych Dożynek Gminnych, które w tym roku odbędą się we wsi Żubrów. Na imprezę zapraszają organizatorzy – Sulęciński Ośrodek Kultury oraz burmistrz Sulęcina, pan Dariusz Ejchart. Projekt imprezy finansowany jest z Funduszy Europejskich w ramach współpracy Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Pro-Europa Viadrina.

Spotkamy się w sobotę, w dniu 25 sierpnia, a całą dożynkową imprezę rozpocznie o godzinie 13:00 Korowód Dożynkowy. O godzinie 13:30 odbędzie się Msza Św. w intencji rolników (scena główna). Tuż po Mszy Świętej zapraszamy na tradycyjny ceremoniał dożynkowy, który zakończy występ Orkiestry Dętej OSP Grochowo, a także koncert zespołu Obrzanie.

Równolegle, od godziny 15:00 odbędą się gry i zabawy dla dzieci, a także warsztaty rękodzieła ludowego.

O godzinie 17:00 zapraszamy na jak zawsze emocjonujący Turniej Sprawnościowy Sołectw, a równolegle na koncert pana Maćka Bardena.

Zachęcamy również do wzięcia udziału w konkursach:
– na najpiękniejszy wieniec dożynkowy,
– na najładniej udekorowane stoisko wiejskie,
– na najsmaczniejszą potrawę regionalną.
Gwarantujemy przede wszystkim świetną zabawę, ale i wartościowe nagrody.

Wieczorem wszystkie atrakcje przeniosą się na dożynkową scenę. O godzinie 20:00 odbędzie się koncert zespołu Karpati, natomiast około godziny 21:30 wystąpi zespół Bayera. Uwieńczeniem imprezy będzie wiejska potańcówka.

Zapraszamy serdecznie na tegoroczne Dożynki Gminne we wsi Żubrów!

 

Tagi

Brak tagów

Komentarze