Wróć do listy wydarzeń  

Dzień amerykański

WiMBP im. C. Norwida w Zielonej Górze 7 czerwca 2018 0
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze - Zielona Góra / pokaż na mapie wydarzenie archiwalne

Biblioteka Obcojęzyczna w Norwidzie zaprasza, jak co roku, na Dzień amerykański w piątek 15.06.2018 organizowany w ramach polsko-amerykańskiego programu „Ameryka w twojej bibliotece” . Od 2012 roku w ramach tego programu do Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. C. Norwida przyjeżdżają dyplomaci z Ambasady USA, organizowane są wystawy amerykańskie i konkursy. 15.06.2018 do Zielonej Góry przyjedzie Scott Whitmore, Z-ca Attache ds. kultury z Ambasady USA, który wygłosi dwie prelekcje na Sali im. Janusza Koniusza: „100 lat polsko-amerykańskich relacji dyplomatycznych” oraz „Sport w USA”. Będzie można również zobaczyć dwa filmy, wziąć udział w quizie oraz spróbować ciasteczek amerykańskich.

Konieczna rezerwacja miejsc dla grup zorganizowanych – tel: 68 4532638 (Biblioteka Obcojęzyczna).

Imprezie towarzyszy wystawa w holu Biblioteki Wojewódzkiej „Prezydenci odpoczywają” (8.06-30.06.2018), na której możemy zobaczyć 42 zdjęcia prezydentów USA uwiecznionych w sytuacjach nieformalnych, rodzinnych, uprawiających sport. Zobaczymy  jak wypoczywa Barack Obama lub obecny prezydent, Donald Trump.

Tagi

amerykabibliotekadzień amerykańskiFOTOGRAFIAwydarzeniezielona góra

Komentarze