Wróć do listy wydarzeń  

Dzień Kobiet – Dagmara Korona Recital

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0
Kostrzyńskie Centrum Kultury - Kostrzyn nad Odrą, ul. Fabryczna 5 / pokaż na mapie wydarzenie archiwalne Odwiedź stronę

—– DZIEŃ KOBIET ———
DAGMARA KORONA RECITAL
Bilety:
– Panie – wstęp wolny (zaproszenia do odebrania w KCK ul Sikorsiego34)
– Panowie – 25 PLN (do nabycia w kasie KCK ul. Sikorskiego 34)

Dagmara o sobie:
Przygodę z piosenką poetycką rozpoczęłam w połowie lat 90 tych biorąc udział i zdobywając nagrody na najważniejszych festiwalach piosenki studenckiej i poetyckiej. Miałam ogromne szczęście spotykając moją cudowną autorkę tekstów Ewę Andrzejewską. To dzięki niej powoli stałam się rozpoznawalną postacią w nurcie piosenki zwanej Krainą Łagodności. Muzykę pisali dla mnie Mirosław Kowalik, kontrabasista zespołu Raz, Dwa, Trzy oraz mój wieloletni pianista Krzysztof Mroziński. W 2008 roku wyszła moja płyta Dzień dobry, na której właśnie znalazły się napisane dla mnie piosenki.
Dziś mam w repertuarze 3 recitale:
– autorski do tekstów Ewy Andrzejewskiej,
– koncert z klasycznymi piosenkami polskimi autorstwa takich mistrzów jak Agnieszka Osiecka , Wojciech Młynarski czy Jeremi Przybora.
Gram także program z piosenką francuską, na który składają się najpiękniejsze piosenki francuskie lat 50, 60 i 70 ubiegłego wieku. Wśród nich znajdują się między innymi niezapomniane przeboje Edith Piaf, Dalidy, Charla Aznavoura, Gilberta Becaud czy Joe Dasin.
Na koncert w Kostrzynie wybrałam piosenki z tych trzech recitali, które wydają mi się najbardziej kobiece i najpiękniejsze.
Na fortepianie towarzyszyć mi będzie wspaniały pianista Dariusz Cetner, na kontrabasie świetny Janusz Lewandowski. Uwielbiam stawać na scenie z moimi muzykami, gdzie dzielę się historiami i emocjami ukrytymi w moich ukochanych piosenkach.

Tagi

Brak tagów

Komentarze