Wróć do listy wydarzeń  

Europejskie Dni Dziedzictwa Stary Kisielin 2019

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0
Zielonogórski Ośrodek Kultury - Filia w Starym Kisielinie - Zielona Góra, ul. Festiwalowa 3 / pokaż na mapie wydarzenie archiwalne Odwiedź stronę

MIEJSCE WYDARZENIA: ZOK – FILIA STARY KISIELIN (ul. Pionierów Lubuskich 53)
DATA/GODZINA WYDARZENIA: 14 WRZEŚNIA 2019 | 17:00

Zielonogórski Ośrodek Kultury filia Stary Kisielin wspólnie z Lubuskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków zapraszają do udziału w Europejskich Dniach Dziedzictwa Stary Kisielin 2019. W programie min.:
• wykład pt. „Rewitalizacja zabytkowego parku pałacowego w Starym Kisielinie” – Agnieszka Kochańska/ architekt krajobrazu
• wystawa „Pałac w Starym Kisielinie na dawnych pocztówkach i fotografiach” ze zbiorów Wratislaviae Amici
• koncert blues-rockowego kwartetu Ed’Ward zatytułowany „Bo już nic nie muszę…”.

Europejskie Dni Dziedzictwa to największy w Europie projekt społeczno-edukacyjny, a także najważniejsze święto zabytków kultury. Głównym celem EDD jest szeroko pojęta edukacja historyczna i kulturalna, promowanie różnorodności regionalnego dziedzictwa kulturowego, podkreślenie wspólnych korzeni kultury europejskiej oraz propagowanie dialogu międzykulturowego.
Idea Europejskich Dni Dziedzictwa narodziła się 3 października 1985 r. w Granadzie podczas II Konferencji Rady Europy. Francuski minister kultury zaproponował wtedy rozszerzenie na całą Europę zainicjowanych we Francji rok wcześniej Dni Otwartych Zabytków, podczas których po raz pierwszy wszyscy mogli bezpłatnie zwiedzać obiekty niedostępne na co dzień. Przez kolejne lata inicjatywa ta cieszyła się dużym zainteresowaniem i poparciem społecznym. W 1991 r. zainspirowało to Radę Europy do ustanowienia Europejskich Dni Dziedzictwa.

Zielonogórski Ośrodek Kultury filia Stary Kisielin po raz pierwszy włącza się w tą inicjatywę. Koordynatorem Europejskich Dni Dziedzictwa w Polsce jest Narodowy Instytut Dziedzictwa, którego jednym z celów jest popularyzacja dziedzictwa kulturowego, edukacja społeczna i uwrażliwienie na problematykę ochrony zabytków.

 

Tagi

Brak tagów

Komentarze