Wróć do listy wydarzeń  

Forum Liderów Senioralnych Na Pograniczu Polsko – Niemieckim Sulechów’ 2017

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0
Sulechowski Dom Kultury - Sulechów, Aleja Wielkopolska 3 / pokaż na mapie wydarzenie archiwalne Odwiedź stronę

Fundusz Małych Projektów (FMP) w Euroregionie „Sprewa-Nysa-Bóbr” dla Programu Współpracy INTERREG V A Brandenburgia – Polska 2014-2020 w ramach Europejskiej Współpracy Terytorialnej

Sulechowski Dom Kultury im. F. Chopina oraz Stowarzyszenie Polsko – Niemieckie Cottbus e.V.  zapraszają na

  Forum Liderów Senioralnych Na Pograniczu Polsko – Niemieckim Sulechów’ 2017

„W KRAINIE WINA I MIODU”

które będzie kontynuacją Forum Lubuskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

Głównym celem FORUM jest omówienie najważniejszych kwestii służących rozwojowi Uniwersytetów Trzeciego Wieku, integracja środowiska seniorów w województwie lubuskim z seniorami z Cottbus, wzmocnienie współpracy, promocja aktywności poznawczej i twórczej seniorów, przybliżenie nadodrzańskich tradycji i dziedzictwa kulturowego. Forum będzie także próbą zdiagnozowania środowiska seniorskiego, poświęcone będzie także działalności  i perspektywom rozwoju  UTW.

FORUM odbędzie się  w dniach 13 – 14 maja 2017 roku w Sulechowskim Domu Kultury im. F. Chopina, w strukturach którego narodził się i rozwija Sulechowski UTW oraz w Klępsku, Głoguszu i na winnicach w Górzykowie.

Do udziału w FORUM zaprosiliśmy liderów LUBUSKICH UTW i liderów senioralnych  z Cottbus, ekspertów oraz osoby zajmujące się historią i tradycją na Ziemi Lubuskiej.

PATRONAT HONOROWY:

Elżbieta Anna Polak Marszałek Województwa Lubuskiego

Dariusz Wróblewski Starosta Zielonogórski

Ignacy Odważny Burmistrz Sulechowa

PROGRAM  FORUM:

1-szy dzień – wystąpienia, wykłady, prezentacje, panel dyskusyjny

2-gi dzień – wycieczka poznawcza śladami dziedzictwa kulturowego

– warsztaty winiarskie.

13 maja 2017 r. (sobota)

 

od 8.30. – 9.00. Zakwaterowanie: Dom Studenta PWSZ w Sulechowie,                  ul. Armii Krajowej 51 i Motel Texicana w Kalsku
od 9.00 -9.45 Rejestracja uczestników: Sala Widowiskowa SDK / dawny Zbór Kalwiński, al. Wielkopolska 3; 66-100 Sulechów
10.00 – 10.30Sala Widowiskowa SDK / dawny Zbór, Aleja Wielkopolska 3 Powitanie uczestników:

Wystąpienia Patronów Honorowych i zaproszonych gości:

 

Uroczyste otwarcie FORUM

 

Na dobry początek – wyróżnienie przez Starostę Zielonogórskiego osób, szczególnie aktywnych na rzecz środowiska seniorów

 

Moderator: Krzysztofa Gonciarz

10.30 – 10.45. Omówienie programu

Projekcja spotu promującego Forum, projekcja spotu promującego województwo lubuskie oraz spotu prezentującego walory Gminy Sulechów

10.45 – 13.45. Wykłady:– Adam Olejnik – ,,Lubuski Szlak Organowy”

Prezentacja multimedialna SUTW

Prezentacja multimedialna DPV e.V.

– prof. dr hab. Wojciech Strzyżewski –  ,,Nadodrzańskie tradycje i dziedzictwo Kulturowe – w krainie wina i miodu”

Prezentacje multimedialne UTW

14.00-14.45 Obiad  – kawiarnia Fryderyk / foyer w dawnym Zborze
15.00 -18.00 Wykład– dr Halina Szeląg – „Senior w centrum oddziaływań lokalnych”

Prezentacje multimedialne UTW

Panel dyskusyjny:

– Zofia Banaszak – ,,Strategia UTW – być czy tworzyć”,                z udziałem przedstawicieli lubuskich UTW oraz przedstawiciela z Cottbus

Prezentacje multimedialne UTW

19.00 Uroczysta kolacja – Kawiarnia Delicjusz / foyer w dawnym Zborze. W programie występ zespołu ,,Ostatnie Takie Trio”
14 maja 2017 r. (niedziela):

 

9.00-9.30 Śniadanie – Restauracja Pod Aniołami (uczestnicy z Polski), Motel Texicana (uczestnicy z Cottbus)
9.50 Wyjazd spod Motelu Texicana10.00. Wyjazd spod Domu Studenta Wyjazd uczestników Forum i zwiedzanie Kościoła p. w. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Klępsku oraz Zakładu Organmistrzowskiego Ars Organum w Głoguszu.
12.30. Przyjazd na Winnicę Winnogóra w Górzykowie
13.00. Posiłek w plenerze
13.30. Warsztaty winiarskie połączone z degustacjamiModeratorzy: Marek Krojcig i Bogdan Macewicz
15.00. Recital zespołu Sapiehowie
16.30. Pożegnanie uczestników Forum.
  1. Konkurs:

Proszę Państwa, w ramach Forum ogłaszamy konkurs na prace prezentujące dorobek kulturowy regionu Woj. Lubuskiego i Brandenburgii, opisujące inicjatywy lokalne, dziedzictwo historyczne wsi, miasta (monografie, archiwalne zbiory zdjęć stanowiące element dokumentacji, pamiętniki), prace ilustrujące przykład sukcesu w rozwoju regionu.

Spośród zgłoszonych prac Kapituła Konkursowa wybierze trzy wyróżniające się opracowania, przyznając im odpowiednio 1-sze, drugie i trzecie m-ce. Twórcy wyróżnionych prac otrzymają okolicznościowy dyplom oraz nagrody rzeczowe. Nagrodzone prace będą promowane przez lokalne media oraz będą mogły być udostępnione i promowane podczas zaaranżowanych eventów, spotkań.

Każdego uczestnika konkursu, obowiązuje wcześniejsze przesłanie zgłoszenia udziału  do 5 maja, na adres: k.gonciarz@dk-sulechow.com.

  1. Prosimy Państwa o przesłanie do 10.05.br. na adres: k.gonciarz@dk-sulechow.com imion i nazwisk dwóch osób, które zasługują na szczególne wyróżnienie za swoją pracę  i aktywność na rzecz środowiska seniorów w Waszym mieście, regionie. Wskazane osoby, zostaną wyróżnione przez Starostę Zielonogórskiego w dniu 13 maja, okolicznościowym dyplomem.

WAŻNE!

Uczestnikom FORUM zapewniamy: inspirujące wykłady, ciekawe dyskusje, profesjonalnych wykładowców, materiały konferencyjne, konkurs, miły pobyt w obiektach markowej instytucji Gminy Sulechów – Sulechowskim Domu Kultury im. F. Chopina, wyjazd do Górzykowa, Klępska, Zakładu Organmistrzowskiego w Głoguszu, wyżywienie, noclegi, niezapomnianą atmosferę, integrację.

INFORMACJE DODATKOWE

Uwaga!

  • Na FORUM zapraszamy dwóch liderów z LUBUSKIECH UTW, • Każdy z UTW, delegujący swoich przedstawicieli, zobowiązany jest przesłać zgłoszenie do 5.05.br., na adres: dk-sulechow@dk-sulechow.com. Liczba miejsc ograniczona!
  • Przyjmujemy tylko zgłoszenia osób, które będą uczestniczyć w całym programie FORUM.
  • Potwierdzenie i przyjęcie zaproszenia jest dla nas bardzo ważne. FORUM będzie miało znaczenie i przyniesie wymierne efekty dla nas wszystkich, jeśli wszyscy Państwo będziecie jego uczestnikami.
  • Zapewniamy: udział uczestników w 2 – dniowym FORUM, materiały seminaryjne, wyżywienie i nocleg w Domu Studenta PWSZ oraz w Motelu Texicana.
  • Uwaga: uczestnicy FORUM spoza Sulechowa przyjeżdżają na koszt własny. Organizatorzy nie zwracają kosztów podróży.

 

Czekamy na wszystkich Państwa z ogromną radością !

Serdecznie pozdrawiamy.

Tagi

Brak tagów

Komentarze