Wróć do listy wydarzeń  

Jacek Musiatowicz w KCK

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0

ImageTegoroczną edycję Strefy Dobrej Muzyki zaczynamy 27 stycznia recitalem znanego barda, autora i kopozytora Jacka Musiatowicza, któremu towarzyszyć będzie na gitarze syn Michał Musiatowicz.
Koncert odbędzie się w Kostrzyńskim Centrum Kultury o godz. 19.30

Bilety w cenie 20 zł – przedsprzedaż (do nabycia w KCK w godz. 8.00 – 15.00) , 25 zł – w dniu koncertu

                          
                                             Image

 
Strefa Dobrej Muzyki – projekt dofinansowany przez Kostrzyńsko Słubicką Specjalną Strefę Ekonomiczną S.A.

Kostrzyńskie Centrum Kultury - Kostrzyń na Odrą, ul. Sikorskiego 34 / pokaż na mapie wydarzenie archiwalne Odwiedź stronę

Tegoroczną edycję Strefy Dobrej Muzyki zaczynamy 27 stycznia recitalem znanego barda, autora i kopozytora Jacka Musiatowicza, któremu towarzyszyć będzie na gitarze syn Michał Musiatowicz.
Koncert odbędzie się w Kostrzyńskim Centrum Kultury o godz. 19.30

Bilety w cenie 20 zł – przedsprzedaż (do nabycia w KCK w godz. 8.00 – 15.00) , 25 zł – w dniu koncertu

Image

Strefa Dobrej Muzyki – projekt dofinansowany przez Kostrzyńsko Słubicką Specjalną Strefę Ekonomiczną S.A.

Image  Jacek Musiatowicz urodził się w 1970 r. Swoja karierę artystyczną rozpoczął dość przypadkowym występem za kanapki na Ogólnopolskiej Giełdzie Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie mając 16 lat. Otrzymał wyróżnienie i nagrodę publiczności. W kolejnych latach występował na tym festiwalu wielokrotnie. Sam i z ze stworzona wspólnie z nieżyjącym już Mariuszem Koziołem grupą „NA POCZEKANIU”, wielokrotnie sięgał po liczne nagrody. W roku 1989 wygrał solowym występem Ogólnopolski Festiwal Piosenki Żeglarskiej „SPIEWAJACE ZAGLE” w Szczecinie, gdzie mieszkał do 1991r. W tym okresie oprócz piosenki autorskiej tworzył również teksty dla zespołów grających hard rock i heavy metal (m. innymi WISE SQUIT , SA GORSI ) . Z zespołem NA POCZEKANIU otrzymał tez wyróżnienie na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie.

W roku 1992 przeniósł się do Radzynia Podlaskiego, gdzie mieszka i pracuje do dziś. W latach 1992-96 występował na wielu festiwalach piosenki autorskiej i poezji śpiewanej zdobywając wiele nagród głównych i wyróżnień (m. innymi trzykrotnie nagrodę im. Jacka Falkiewicza na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Autorskiej i Poezji Śpiewanej w Biłgoraju , oraz I nagrodę na Festiwalu Kultury Ekologicznej w Jozefowie).
W tym czasie zostaje pomysłodawcą i kierownikiem artystycznym Ogólnopolskich Spotkań z Piosenką Autorską „ORANŻERIA” w Radzyniu Podlaskim i nawiązuje współpracę z gitarzystą Hubertem Szwaj, z którym w roku 1997 zostaje zwycięzcą XXXIII Studenckiego Festiwalu Piosenki Autorskiej w Krakowie. Oprócz wielu koncertów na terenie kraju cały czas pisze i komponuje. Wspólnie z Firmą SDM wydaje w 1998r. pierwszy tom poezji pt. ”Obraz niepokojący” oraz kasetę z materiałem na pierwsza płytę pod tym samym tytułem.

W roku 2001 wspólnie z pianistą Tomaszem Wojtasiem nagrywa i wydaje koncertowa płytę „LIVE”. Pisze piosenki na płyty Joli Sip i Marka Dyjaka. Właśnie z Markiem grają wspólny koncert na finale Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. J.I. Kraszewskiego w Romanowie, gdzie Jacek Musiatowicz jako jego laureat i juror poznaje najwybitniejszych żyjących polskich poetów. Jednym z nich jest Ernest Bryll, z którym natychmiast nawiązują nić porozumienia i przyjaźni …..

Tagi

Brak tagów

Komentarze