Wróć do listy wydarzeń  

Jarmark Wielkanocny KRASZANKA 2018
i „Kraszankowa Warsztatownia”

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0
Zielona Góra, deptak - Zielona Góra, ul. Festiwalowa 3 / pokaż na mapie wydarzenie archiwalne Odwiedź stronę

W środę (21 marca) na zielonogórskim deptaku rozpocznie się Jarmark Wielkanocny, który potrwa do 28 marca. Deptak zmieni się w kiermasz palm, wypieków i pisanek wielkanocnych. Okolice ratusza wypełnią się kolorowymi straganami, w których bogactwo polskiej tradycji zaprezentują miejscowi rzemieślnicy oraz twórcy ludowi: rzeźbiarze, koronkarki, piekarze i cukiernicy, twórcy ozdób świątecznych i pięknych palm wielkanocnych, a także artyści ludowi malujący kolorowe pisanki.

Stoiska czynne będą w godzinach 11.00 – 19.00.

W dniach 24 – 25 marca w godzinach 12.00 – 17.00 w dużym namiocie usytuowanym w pobliżu Polsko-Niemieckiego Centrum Promocji i Informacji Turystycznej będzie funkcjonować „Kraszankowa Warsztatownia”, gdzie odbędą się warsztaty plastyczne dla dzieci. Na najmłodszych czekać będą styropianowe jaja, które pod okiem instruktorów plastyków dzieci będą ozdabiały różnymi technikami. Wykonać będzie można różnego rodzaju ozdoby wielkanocne (palmy, kwiaty z bibuły), samodzielnie wypleść wiklinowe koszyczki, uszyć króliczka, ozdabiać wielkanocne ciasteczka.

W sobotę tradycyjnie z Grupą Plastyczną „Babie Lato” wykonamy olbrzymią palmę, próbując pobić kolejny rekord. W niedzielę natomiast zapraszamy najmłodszych na wspólne malowanie gipsowych baranków i królików.

 

Tagi

Brak tagów

Komentarze