Wróć do listy wydarzeń  

„Jasna” – koncert zespołu Oli Jas

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0
Hydro(za)gadka, Zielonogórski Ośrodek Kultury - Zielona Góra, ul. Festiwalowa 3 / pokaż na mapie wydarzenie archiwalne Odwiedź stronę

W czasie koncertu usłyszymy autorskie kompozycje wokalistki, ale również brazylijską sambę czy polski temat ludowy. Krążek łączy portugalskie słońce z polską melancholią, a sama artystka mówi, że właśnie te dwa światy: polski i luzofoński łączą się na jej płycie. Polskie słowo i polska melancholia, jednak okraszone światłem Portugalii, które bez wątpienia wnosi producent i zarazem członek zespołu jako gitarzysta, znany świetnie polskiej publiczności, João de Sousa. Portugalczyk nie tylko aranżował utwory i grał, ale również gościnnie występuje w dwóch duetach jako wokalista. Ola nie ukrywa, że od lat to właśnie luzofońska muzyka jest jej największą inspiracją i chociaż szuka w swojej twórczości własnego języka, to wierzy, że w jej polskich utworach słuchacze będą mogli usłyszeć te wpływy.

Ola Jas to wokalistka, skrzypaczka, autorka tekstów i piosenek. Jej koncerty cieszą się dużym zainteresowaniem publiczności, którą uwodzi aksamitnym, zmysłowym głosem.
Singiel „Bez miłości” znalazł się na bestsellerowej serii płytowej Siesta, sygnowanej nazwiskiem Marcina Kydryńskiego, podobnie jak utwór „Nadzieja” i duet „Samba po utracie” (najnowsza Siesta). W zeszłym roku Dino D’Santiago zaprosił Olę na swoją trasę koncertową w Polsce w ramach cyklu Siesta w Drodze.

Ola ukończyła szkołę muzyczną II stopnia w klasie skrzypiec i Policealne Studium Jazzu w Warszawie. Poza pasją muzyczną jest siostrą siedmiorga młodszego rodzeństwa i nauczycielką muzyki. W styczniu 2018 r. ukazała się jej debiutancka EPka.

 

 

Więcej na youtube:
>TUTAJ<

 

 

Wykonanie:

Ola Jas (śpiew)
João de Sousa (gitara)
Filip Miguła (klawisze)
Marcin Spera (kontrabas)
Kuba Lechki (bębny)

 

„Jasna” – koncert zespołu Oli Jas
18 kwietnia, godz. 19.00
Hydro(za)gadka, Zielonogórski Ośrodek Kultury

Bilety w cenie: 30 zł do nabycia w systemie sprzedaży abilet.pl i na godzinę przed koncertem (tylko w przypadku jeżeli wcześniej nie zostaną wyprzedane).

Tagi

Brak tagów

Komentarze