Wróć do listy wydarzeń  

JAZZ CROSSING FESTIWAL CANADA & POLSKA

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0
Sulechowski Dom Kultury - sulechów al. wielkopolska 3 / pokaż na mapie wydarzenie archiwalne Odwiedź stronę

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe koncerty, odbywające się w ramach pierwszej edycji Festiwalu JAZZ CROSSING FESTIWAL CANADA & POLSKA 

Celem artystycznym Festiwalu jest budowanie mostów pomiędzy różnymi gatunkami muzyki instrumentalnej – muzyka klasyczna, jazz, muzyka elektroniczna i budowanie zrozumienia i wspólnej radości ze słuchania muzyki przez bardzo zróżnicowaną publiczność. Do roli współorganizatorów Festiwalu, który miał być początkowo realizowany co roku w Zielonej Górze, Nowej Soli i Sulechowie, i ma mieć również swój odpowiednik w Montrealu i Quebecu na wiosnę, doszły inne lubuskie miasta: Kostrzyn, Gubin, Sulęcin, Strzelce Krajeńskie. Tym samym ożywiona w sferze kultury, trochę już zapomniana idea Lubuskiego Trójmiasta, uległa poszerzeniu o instytucje z terenu całego województwa.

Festiwal będzie realizowany pod nazwą ,,Jazz Crossing Festiwal Canada & Polska”, podczas jego pierwszej edycji wystąpią grupy i muzycy z Polski, Uzbekistanu, Ukrainy, Węgier, Portugalii, Niemiec, Austrii, Holandii i Canady. Festiwal odbędzie się w dniach 29.09. – 06.10.2019r. Do Sulechowa Festiwal zawita 29 września, kiedy to wystąpi Elizabeth Shepherd z towarzyszeniem zespołu Jacques Kuba Seguin Migrations z Canady oraz 06.10.2019r., kiedy przed publicznością sulechowską zaprezentuje się Big Band z towarzyszeniem Piotra Barona.

DO POBRANIA: FOLDER.Jazz Crossing Festival Canada&Polska

Tagi

Brak tagów

Komentarze