Wróć do listy wydarzeń  

Katarzyna Żak „Bardzo przyjemnie jest żyć”

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0

Humor, nostalgia i marzenia oraz oczywiście radość życia. To słowa, które najlepiej określają charakter najnowszej płyty Katarzyny Żak „Bardzo przyjemnie jest żyć!”.

ul. Marsz. J. Piłsudskiego 49 - Nowa Sól / pokaż na mapie wydarzenie archiwalne Odwiedź stronę

Humor, nostalgia i marzenia oraz oczywiście radość życia. To słowa, które najlepiej określają charakter najnowszej płyty Katarzyny Żak „Bardzo przyjemnie jest żyć!”. Autorami tekstów są niewątpliwe osobowości polskiej sceny muzycznej m. in. Magda Czapińska, Artur Andrus, Wojciech Młynarski, Andrzej Poniedzielski, Jan Wołek i Michał Zabłocki, całości muzycznie dopełnił Hadrian Filip Tabęcki, który ze swoim zespołem pojawi się wraz z Artystką podczas nowosolskiego koncertu. Atrakcyjności przedsięwzięciu dodaje fakt, że zdecydowana większość utworów ma charakter premierowy. Poza jednym wyjątkiem, teksty i aranżacje powstały z myślą o Katarzynie Żak. Kilkanaście piosenek na płycie tworzy istną mieszankę nastrojów: muzycznego żartu, dystansu do życia, miłosnych historii i marzeń. Czyli tych wszystkich smaczków, dzięki którym tak przyjemnie jest żyć. Całość okraszona pełną energii interpretacją Katarzyny Żak, warta jest skosztowania.

Katarzyna Żak – torunianka, aktorka teatralna i telewizyjna, znana jest polskiej publiczności z cieszących się u nas powodzeniem produkcji serialowych takich jak: „M jak miłość”, „Na Wspólnej” czy „Ranczo”. Ta wszechstronnie uzdolniona artystka do studia nagrań weszła nie po raz pierwszy. Ma na swoim koncie solową płytę „Młynarski – Jazz” ze standardami jazzowymi w przekładzie Wojciecha Młynarskiego. Z własnym recitalem od kilku lat jeździ z powodzeniem po całym kraju. Na deskach teatralnych widzowie także mieli okazję oglądać panią Katarzynę w przedstawieniach muzycznych: „Brassens”, „Chicago”, „Piaf”, „Brecht” czy „Siostrunie”. 

  bilety: 25 zł

Tagi

Brak tagów

Komentarze