Wróć do listy wydarzeń  

Kobiety – malarstwo Renaty Brzozowskiej

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0

Kostrzyńskie Centrum Kultury – galeria ,,dacco" – 31 stycznia godz. 19.30 – Wernisaż wystawy malarstwa Renaty Brzozowskiej zatytułowanej ,,Kobiety".    

Image

autorka wystawy – Reanata Brzozowska

Rok 2009 upływał będzie w galerii ,,dacco" pod znakiem kobiet, bowiem tylko artystki zaprosiliśmy w tym roku do pokazania swoich prac w Kostrzynie nad Odrą. Na początek wystawa malarstwa Renaty Brzozowskiej zatytułowana nomen omen ,,Kobiety", a dodatkową atrakcją wernisażu (poza tradycyjnym losowaniem jednej z prac artystki) był pokaz tańca flamenco w wykonaniu Magdy i Marzeny z Wrocławia. 

Image

Publiczność dopisała

 

 

Kostrzyńskie Centrum Kultury - Kostrzyń na Odrą, ul. Sikorskiego 34 / pokaż na mapie wydarzenie archiwalne Odwiedź stronę

Kostrzyńskie Centrum Kultury – galeria ,,dacco” – 31 stycznia godz. 19.30 – Wernisaż wystawy malarstwa Renaty Brzozowskiej zatytułowanej ,,Kobiety”.    

Image

autorka wystawy – Reanata Brzozowska

Rok 2009 upływał będzie w galerii ,,dacco” pod znakiem kobiet, bowiem tylko artystki zaprosiliśmy w tym roku do pokazania swoich prac w Kostrzynie nad Odrą. Na początek wystawa malarstwa Renaty Brzozowskiej zatytułowana nomen omen ,,Kobiety”, a dodatkową atrakcją wernisażu (poza tradycyjnym losowaniem jednej z prac artystki) był pokaz tańca flamenco w wykonaniu Magdy i Marzeny z Wrocławia. 

Image

Publiczność dopisała

 

 

Renata Brzozowska tak mówi o sobie i swoim malarstwie: ,,Urodziłam się w Bogdańcu w 1977 roku. Wychowałam się na wsi, za co jestem bardzo wdzięczna losowi. Odkąd pamiętam rysowałam i malowałam, i od zawsze moje zainteresowania w tym kierunku były monotonnie niezmienne. W Gorzowie uczęszczałam na lekcje kółka plastycznego u Anny Owadiuk, co bardzo konkretnie wpłynęło na dalsze moje plastyczne losy. Skończyłam PLSP w Poznaniu (1992-97). Potem pracowałam we Francji dla Galerii Neuville i choć tematycznie mało ma to wspólnego z moją obecną pracą, wspominam ten czas jako niesamowicie barwny okres mojego życia. Teraz zajmuję się głównie malarstwem sztalugowym, a tematyka niezmienna od wielu lat to Kobieta i Kobiecość, ale też Taniec – moja wielka miłość i pasja.”

Image

Zainteresowanie wystawą bardzo duże

 

Image

Magda i Marzena zrobiły prawdziwą furorę

 

Image

Flamenco – jeden z tematów malarstwa Renaty Brzozowskiej

 

Image

Kostrzynianki jak widać zadowolone ze spotkania za sztuką

 

Tagi

Brak tagów

Komentarze