Wróć do listy wydarzeń  

Koncert Bałdych – Raminiak Duo ->> 2005-11-06

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0
Kostrzyńskie Centrum Kultury - Kostrzyń na Odrą, ul. Sikorskiego 34 / pokaż na mapie wydarzenie archiwalne Odwiedź stronę

W niedzielę 6 listopada o godz. 19.00 w galerii ,,dialog” odbył się koncert niezwykle uzdolnionych muzyków grających jako ,,Bałdych – Raminiak Duo”.

Adam Bałdych i Przemysław Raminiak z racji pochodzenia z tego samego miasta (Gorzowa Wielkopolskiego) niejednokrotnie mieli okazje do wspólnego grania. Oprócz występów ze swoimi zespołami Up to Date i RGG Trio, zaczęli tworzyć swoją wspólną drogę muzyczną jako duet.

Muzyka, którą wykonują, można określić jako połączenie brzmienia produkcji jazzowych wytwórni ECM (bardzo spokojne, skandynawskie, pełne melancholii) i zainteresowań możliwościami muzyki elektronicznej.

Muzycy mają w swoim dorobku nagrania płytowe ze swoimi macierzystymi zespołami, przygotowują się także do nagrania materiału na płytę jako duet.

Po dłuższej przerwie KCK wznawia tym koncertem cykliczne spotkania z muzyką w galerii ,,dialog”, która zmieniła nieco swój wystrój, pozostał jednak specyficzny klimat, tak potrzebny kameralnym koncertom muzycznym.

Tagi

Brak tagów

Komentarze