Wróć do listy wydarzeń  

Koncert Króla w ramach Getting Out Festival #6

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0
MCK Zawarcie - Gorzów Wlkp., ul. Wawrzyniaka 66A / pokaż na mapie wydarzenie archiwalne Odwiedź stronę

Jak sądzimy, Króla w Gorzowie przedstawiać nie trzeba, ale żeby obyczajom stało się zadość:

Pierwszy album UL/KR (duetu z Maurycym Kiebzakiem Górskim) wzbudził entuzjazm i został okrzyknięty przez dziennikarzy muzycznych koncernu „Agora” – „Płytą Roku 2012”. Pozytywne recenzje ukazały się także w tygodnikach „Newsweek”, „Przekrój”, w pismach branżowych, zapewniając czołową pozycję w rankingach najważniejszych płyt wydanych w Polsce, w kategoriach muzyki alternatywnej, elektronicznej, czy indie rockowej.

Rok 2015 za albumy sygnowane „Król” również przyniósł prestiżowe nagrody: Nagrodę artystyczną miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego, oraz nominację do Paszportów Polityki. W uzasadnieniu nominacji czytamy: Album „Wij” opisywaliśmy w POLITYCE jako pełen paradoksów: chłodny, a zarazem romantyczny, syntetyczny w brzmieniach, a zarazem naturalny w ekspresji… Jego znakiem rozpoznawczym stała się oszczędna forma bardzo krótkich piosenek, w których ważną rolę gra pojedyncze słowo, skojarzenie, przenośnia, każda fraza, dźwięk i pauza. („Polityka” 8.12.2015).

W 2016 roku Błażej Król został uhonorowany gorzowską Nagrodą im. Janusza Słowika, a rok później również Nagrodą Kulturalną Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego – Motylem. Najnowsza płyta, ,,Przewijanie na podglądzie” ukazała się w marcu 2018 i zyskała wiele pozytywnych recenzji, a także została świetnie przyjęta przez publiczność. Król ze swoim zespołem wystąpił na największych festiwalach i wydarzeniach muzycznych w Polsce, m.in. Open’er Festival, Off Festiwal, Męskie Granie, Tauron Nowa Muzyka, Springbreak i wielu innych.

Koncert odbywa się w ramach Getting Out Festival #6, jako zapowiedź kolejnego przeglądu, który będzie miał miejsce w listopadzie.

27 października 2018, godz. 20:00, MCK Zawarcie, ul. Wawrzyniaka 66A.

Bilety: 30 zł (do nabycia od wtorku 02.10. w kasie MCK przy ul. Drzymały 26 od pn. – pt. w godz. 8:30 – 15:30)

Tagi

Brak tagów

Komentarze