Wróć do listy wydarzeń  

Koncert TANGO POLACO w SzDK

szprotawskidomkultury 15 października 2019 0
Szprotawski Dom Kultury - Szprotawa / pokaż na mapie wydarzenie archiwalne

Tango, i to w najlepszym wydaniu już  27 października w sali widowiskowej SzDK.  TANGO POLACO , to tytuł koncertu i zapowiedź niesamowitych przeżyć za sprawą artystów , których połączyła wspólna pasja i zamiłowanie do tanga. Duet Tangowy „Tanguedia” –Magdalena Lechowska i Wiesław Ochwat–  to niezwykłe połączenie rytmicznego akordeonu oraz temperamentnego śpiewu. Nazwa duetu została zainspirowana płytą „Tanguedia de Amor” genialnego kompozytora tanga, Astora Piazzolli.  Ta Polska wokalistka śpiewa argentyńskie tanga jak rodowita Argentynka i wykorzystuje stylistykę południowoamerykańską do interpretacji polskich tang. Wraz z muzykami wystąpią wspaniali tancerze tanga Maestros Marcin Sieprawski i Agnieszka Danek

Tego wieczoru usłyszymy m.in. „Volver”, ”, „Caminito”,„La Cumparsita” oraz przepiękne tanga polskie takie jak „Ostatnia Niedziela”, „Chryzantemy złociste”, „Tango Notturno” i Już Nigdy.  Zapraszamy serdecznie , rezerwacja miejsc i zakup biletów ( 25 zł) w sekretariacie SzDK   nr. tel 68 376 24 01 i 500202518

kilka słów o artystach:

Magdalena Lechowska to Polka o latynoskiej duszy! Urodziła się w Krakowie ale dorastała w egzotycznej Kolumbii chłonąc od najmłodszych lat tamtejsze rytmy, melodie oraz kulturę iberoamerykańską.  Bogactwo rytmów i brzmień z jakimi miała styczność na co dzień, było bezcennym źródłem muzycznej inspiracji. W 2005 roku poznała wybitnego fotografa i pianistę Stanisława Markowskiego i u jego boku zaczęła śpiewać z wielkim powodzeniem tanga argentyńskie. Brała udział między innymi na festiwalach „Puente del Tango” w Krakowie, „Magia Tanga”, w Brzegu oraz podczas licznych wernisaży wystawy fotografii „Tango Argentino” autorstwa S. Markowskiego.

Wiesław Ochwat – akordeonista z wykształcenia. W 2018 r. ukończył doktorat na Akademii Muzycznej w Krakowie. W latach 2015-2017 był uczestnikiem „Italian Accordion Accademy” zaawansowanego pedagogicznie oraz wykonawczo projektu dedykowanego sztuce akordeonowej. Uczestniczył w licznych konkursach akordeonowych i zajmował czołowe lokaty w całej Polsce i za granicą (Konkurs Akordeonowy im. Andrzeja Krzanowskiego, Gorlickie Konfrontacje Akordeonowe, Ogólnopolski Konkurs Akordeonowy – Chełm i wiele innych).Od wielu lat pasjonuje się tangiem. Jego niezwykła gra na akordeonie sprawdza się zarówno w przedwojennych tangach jak i w nowoczesnych brzmieniach tangowych, jak kompozycje Astora Piazzolli.

Marcin Sieprawski – jeden z najbardziej doświadczonych tancerzy i nauczycieli tanga w Polsce. Tańczy tango od 2002 roku szkoląc się u największych gwiazd tanga argentyńskiego w Europie i w Buenos Aires. Działa w wielu projektach artystycznych jako tancerz, choreograf i instruktor tanga argentyńskiego. Od 2003 roku prowadzi w Krakowie własną szkołę tanga argentyńskiego Bravo Tango, w której uczy-my według autorskiej metody łącząc szeroką wiedzę o technice tańca z wiedzą o zdrowym organicznym ruchu.

Agnieszka Danek – Tango argentyńskie to dla niej język (w szczególnym stanie skupienia), dla którego warto porzucić komfortową sferę słów. W objęciu, jak w rozmowie, poszukuje uważności, obecności, zanurzenia w „tu i teraz” oraz połączenia, które tworzy doświadczenie niepowtarzalnym. Współpracowała z teatrem Vis a Vis w ramach spektaklu „Tango del amor, czyli noc w Buenos Aires”. Na co dzień prowadzi regularne zajęcia w krakowskiej szkole BravoTango.

 

Zapraszamy do posłuchania

https://www.youtube.com/watch?v=9DECvmby83A

https://www.youtube.com/watch?v=EiRAltvPTFk

https://www.youtube.com/watch?v=bzk81dIC0lI

https://www.youtube.com/watch?v=q6YGjXpoJoI

Tagi

MUZYKAtangotaniec

Komentarze