Wróć do listy wydarzeń  

Koncert Voo Voo, promujący nową płytę pt. „ZA NIEBAWEM”

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0
Teatr im. Juliusza Osterwy - Gorzów Wielkopolski, ul. Teatralna 9 / pokaż na mapie wydarzenie archiwalne Odwiedź stronę

Muzyczna scena na 25-lecie Miejskiego Centrum Kultury: Koncert zespołu Voo Voo, promujący nową płytę pt. „ZA NIEBAWEM”

Historia Voo Voo rozpoczęła się już ponad 33 lata temu, w 1985 roku z inicjatywy Wojciecha Waglewskiego, wcześniej członka formacji Morawski Waglewski Nowicki Hołdys, z której do Voo Voo nie przeszedł tylko ten ostatni. To na tych podwalinach narodziła się istniejąca do dziś polska legenda rocka.

Zespół ma na swoim koncie przebogatą dyskografię ponad 50 różnorakich wydań, w tym albumów studyjnych, jak i nagrań koncertowych podczas Męskiego Grania, Męskiej Muzyki czy Woodstocku 2010, jak również koncertu na łamach „Trójki” Polskiego Radia z 1999 roku. Poprzednio wydaną ich płytą jest krążek „7” z 2017 roku. Kluczem do tej płyty był czas i jego nieustanny upływ. Znalazło się na niej zaledwie siedem, za to długich (siedmio, ośmiominutowych) utworów, a każdy z nich jest zatytułowany od kolejnych dni tygodnia. Po dwóch latach od tamtego wydawnictwa Wojciech Waglewski ponownie wszedł do studia S-4 Polskiego Radia w Warszawie. Jak zapowiada lider zespołu: „nie zabraknie też niespodzianek, o których powiem później, albo wcale nie powiem, bo Państwo sami usłyszą”.

Od premiery poprzedniego znakomicie przyjętego albumu Voo Voo pt. „7” minęły już dwa lata. Tak więc czas najwyższy na nowości i na nową trasę koncertową, która wystartuje z początkiem wiosny 2019.

24 marca 2019, godz. 19:00, Teatr im. Juliusza Osterwy, ul. Teatralna 9.

Bilety: 55 zł / 65 zł (do nabycia w kasie MCK przy ul. Drzymały i w serwisie www.abilet.pl)

Tagi

Brak tagów

Komentarze