Wróć do listy wydarzeń  

Koncert zespołu Stonehenge
Wieczór muzyki irlandzkiej

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0
Hydro(za)gadka, Zielonogórski Ośrodek Kultury - Zielona Góra, ul. Festiwalowa 3 / pokaż na mapie wydarzenie archiwalne Odwiedź stronę

UWAGA:
Zgodnie z komunikatem Prezydenta Miasta Zielona Góra o zamknięciu wybranych miejskich instytucji w terminie od 12.03.2020 r. do 25.03.2020, impreza zostaje odwołana/przeniesiona. Nowy termin podamy wkrótce.

 

Grupa STONEHENGE powstała w 1996 roku. Nazwa zespołu pochodzi od tajemniczego kamiennego kręgu położonego w hrabstwie Salisbury na południu Anglii. Według wielu teorii było to miejsce, w którym druidzi czyli celtyccy kapłani, czcili swych bogów. Do dnia dzisiejszego pod Stonehenge urządzane są wielkie zloty miłośników kultury celtyckiej. Charakterystycznym dla tej grupy brzmieniem jest według krytyków oraz opinii publiczności energiczne, wręcz żywiołowe granie muzyki celtyckiej z dużą dozą słowiańskiego zacięcia.

 

 

 

 

 

Skład zespołu:
Kamil Krzanowski (skrzypce)
W zespole Stonehenge od samego początku czyli od 1996 r. Gra Kamila to zabawa muzyką, swobodny flirt z dźwiękami. Dźwięk jego skrzypiec budzi wśród publiczności wiele emocji. Są wśród nich zarówno radość, zaciekawienie, podniecenie jak i zamyślenie, nostalgia, tęsknota za czymś nieuchwytnym. Bywa, że pojawiają się łzy…

Paweł Lemański (instrumenty klawiszowe)
Jego doskonała gra wzbogaciła zespół o wiele nowych, niepowtarzalnych brzmień a gruntowne wykształcenie muzyczne, wyobraźnia i pomysłowość nadają jego grze polot i niezwykły feeling o czym można przekonać się podczas koncertów.

Arkadiusz „Kosmos” Wąsik (gitary, śpiew)
Jest jednym z założycieli Stonehenge. Wciąż pozostaje wierny gitarze akustycznej a gra na niej z zacięciem rodowitego Irlandczyka. Z podobnie irlandzkim wyczuciem śpiewa piosenki przy których nogi same rwą się do tańca. Dzięki sztuce rozmowy z publicznością potrafi z łatwością skłonić ją do wspólnej zabawy lub wprowadzić nastrój powagi i zamyślenia. I nie ma znaczenia czy prowadzi koncert kameralny dla grona miłośników gatunku czy masową imprezę dla kilkunastu tysięcy słuchaczy.

Wojciech Gąsior (gitara basowa)

Szymon Kieloch (perkusja)
Do 2001 roku zespołowi Stonehenge wydawało się że jako perkusja wystarczy bodhran i rytmiczne klaskanie zachwyconej publiczności – dopiero pojawienie się perkusji dowiodło jak bardzo przydatne są muzyce te wszystkie przeszkadzajki, bębny talerze, jak pięknie podkreśla różne muzyczne klimaty i jak wiele dynamiki można dodać każdemu utworowi, jak pięknie można podkreślić naturalne pulsowanie muzyki budząc z uśpienia głęboko ukryte w duszach słuchaczy pokłady energii.

Janusz Jurczak (akordeon, szkockie dudy)
Jeden z założycieli zespołu. Gra przede wszystkim na akordeonie, którym maluje różne dźwięki wprawiając słuchaczy w radosny a czasem nostalgiczny nastrój. Natomiast dudy szkockie to instrument o niepowtarzalnej barwie dźwięku łączący niezwykły smak tradycji z nowoczesnym brzmieniem zespołu, na stałe wpisał się w koncertowy krajobraz Stonehenge. Zadziwia publiczność koncertów zarówno swym brzmieniem jak i oryginalnym wyglądem.

 

Koncert zespołu Stonehenge
Wieczór muzyki irlandzkiej

21 marca, godz. 19.00
Hydro(za)gadka, Zielonogórski Ośrodek Kultury

Bilety w cenie: 40 zł do nabycia w systemie sprzedaży abilet.pl i na godzinę przed koncertem (tylko w przypadku jeżeli wcześniej nie zostaną wyprzedane).

Tagi

Brak tagów

Komentarze