Wróć do listy wydarzeń  

Koniec Lata Party 2019

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0
Błonia Nadwarciańskie - Gorzów Wielkopolski, Błonia Nadwarciańskie / pokaż na mapie wydarzenie archiwalne Odwiedź stronę

Dziubek Band i goście, Kwiat Jabłoni, ØRGANEK oraz cała plejada DJ-ów w ramach Euforii Dźwięku i wiele innych atrakcji czekają na Was już 24 i 25 sierpnia.

Tradycyjnie już zapraszamy również na Animalia, w ramach których odbędzie się piknik pszczelarski oraz na VII edycję Sportowego Pożegnania Wakacji. Przez cały weekend trwać będzie także Piknik Offroadowy i Motoweekend, podczas którego będzie mogli obejrzeć wystawę samochodów klasycznych i sprawdzić się na symulatorach motoryzacyjnych. Ogrom atrakcji w postaci różnorodnych animacji i nie tylko czeka oczywiście na najmłodszych.

Koniec Lata Party dofinansowano z Unii Europejskiej z Programu Interreg FMP.

W imprezie wzięli również udział goście z Niemiec: partnerzy z Frankfurtu nad Odrą oraz Trebnitz.

FOTORELACJA – DZIEŃ 1
FOTORELACJA – DZIEŃ 2

25.08.2019r., godz. 17:30

Powstały w 2011 roku we Wrocławiu Dziubek Band łączy mocne brzmienia m.in. trąbek, puzonów, saksofonów z domieszką gitary, gitary basowej, instrumentów klawiszowych i zestawu perkusyjnego, tworząc w ten sposób utwory wyraziste i ekspresyjne. Big band tworzą muzycy sprawnie poruszający się w stylach pop, funky, jazz, disco, a nawet dubstep.

W swoich występach współpracowali z różnymi osobistościami polskiej sceny muzycznej, z których wspomnieć można chociażby Krzysztofa i Piotra Cugowskich, Kamila Bednarka czy Kasię Kowalską.

 

25.08.2019r., godz. 20:00

Kwiat Jabłoni tworzy rodzeństwo Kasia i Jacek Sienkiewiczowie. Oficjalnie funkcjonują dopiero od marca 2018 roku. Ich muzyka to folkowo-popowe brzmienia łączące fortepian, mandolinę i śpiew z brzmieniami elektronicznymi. Melodyjne, brawurowo wykonywane piosenki mają ciekawe teksty, całość jest niezwykle świeża i bezpretensjonalna. Zanim mainstreamowe rozgłośnie dodały ich do algorytmów sterującymi listami utworów odnieśli niebywały sukces w sieci. W kilka miesięcy teledysk „Dziś późno pójdę spać” uzyskał ponad 7 milionów odsłon, a dla zespołu posypały się zaproszenia na wielkie festiwale jak Pol’and’Rock, Męskie Granie, Open’er, Soundrive czy Offspring.

 

25.08.2019r., godz. 21:10

Tomasz Organek – charyzmatyczny songwriter, muzyk, wokalista, ostatnio także prozaik. Z wykształcenia jest filologiem (j. angielski). Studiował również na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Lider i założyciel grupy ØRGANEK, z którą wydał dwa albumy: „Głupi” (2014) oraz „Czarna Madonna” (2016). Oba wydawnictwa osiągnęły status platynowej płyty. Laureat czterech Fryderyków oraz wielu prestiżowych nagród m.in. Nagroda Muzyczna Programu 3 Polskiego Radia, Nagroda Artystyczna Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego, Nagroda Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Nagroda Offensywy Trójki – Szczoty 2015, Nagroda Stowarzyszenia Autorów ZAiKS 2018 oraz nagrody specjalnej Superbohaterka Roku Wysokich Obcasów 2018 za koncert ØNA na ubiegłorocznej trasie Męskiego Grania.

Uczestnik cyklu Żywiec Męskie Granie w roku 2014 i 2015 oraz jego kierownik muzyczny w roku 2016 i 2017. W maju ukazała się jego debiutancka powieść pt. „Teoria Opanowywania Trwogi”. Szeroka publiczność pokochała go za piosenki „Głupi ja”, „Niemiłość”, „Wiosna” czy „Mississippi w ogniu” oraz niezwykle żywiołowe koncerty.

 

24-25 sierpnia 2019, Błonia Nadwarciańskie i Bulwar Zachodni, Gorzów Wielkopolski.

Wstęp wolny.

Pozostali sponsorzy i partnerzy:

Tagi

Brak tagów

Komentarze