Wróć do listy wydarzeń  

Konkurs Recytatorski O Laur Kazimierza Wierzyńskiego

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0
Klub Kultury MCK "Jedynka" - Gorzów Wielkopolski, ul. Chrobrego 9 / pokaż na mapie wydarzenie archiwalne Odwiedź stronę

Konkurs Recytatorski O Laur Kazimierza Wierzyńskiego

Uprzejmie informujemy, że Półfinał międzywojewódzkiego XX Konkursu Recytatorskiego o Laur Kazimierza Wierzyńskiego odbędzie się 20 listopada 2019 r. (środa) o godzinie 10:00 w Klubie Kultury MCK Jedynka przy ulicy Chrobrego 9 w Gorzowie Wlkp.

Konkurs organizowany jest w pięćdziesiątą rocznicę śmierci tej wielkiej postaci literackiej i przeprowadzony będzie w kategorii dziecięcej (szkoły podstawowe) oraz w kategorii starszych. Instytucje delegujące typują po dwie osoby w jednej kategorii wiekowej. Należy przygotować recytacje – wiersze o czasie interpretacji do dwóch minut. Ocenie podlegać będzie stopień trudności tekstu, interpretacja, intonacja, dykcja i ogólne wrażenie artystyczne (inscenizacje są niewskazane i nie będą podlegać ocenie).

Zgłoszenia konkursowe należy składać do 18 listopada w Miejskim Centrum Kultury, ul. Drzymały 26, 66-400 Gorzów Wlkp., e-mail: info@mckgorzow.pl.

Finał konkursu odbędzie się w Liceum Ogólnokształcącym w Świebodzinie 7 grudnia o godz. 11:00. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród i dyplomów udziału w finale obu kategorii na zakończenie imprezy. W kulminacji prezentacja laureatów, podczas której jeszcze raz usłyszymy nagrodzone recytacje, które odtworzone będą w Radiu Wnet. Oprócz nagród organizatorów przewidziano nagrody wojewodów wielkopolskiego i lubuskiego. Uczestnicy i opiekunowie artystyczni otrzymają egzemplarze monografii poświęcone poetom, którym dedykowane są konkursy. Załącznikiem jest płyta z wzorcową recytacją aktora wierszy tych postaci. Zestaw wszystkich pozycji serii utworzy biblioteczkę interpretacji wierszy polskich poetów.
Poza konkursem uczestnicy mogą przygotować i zaprezentować na finale formy sceniczne związane z twórczością lub życiem wymienionych poetów (uzgodnione z organizatorami). Prezentacja ta nastąpi podczas obrad komisji konkursowej. W tym czasie odbędą się też tradycyjnie pokazy filmów biograficznych.

Inicjatorem konkursu jest Ogólnopolski Klub Poetów przy ZG ZLP. Patronaty honorowe nad całą imprezą roztaczają wojewodowie lubuski i wielkopolski, a patronat medialny TVP 3 i Poradnik Bibliotekarza.

Dotychczas konkursy poświęcone były następującym postaciom polskiej kultury i literatury: Cyprianowi Kamilowi Norwidowi, Władysławowi Broniewskiemu, Konstantemu Ildefonsowi Gałczyńskiemu, Tadeuszowi Gajcemu, Krzysztofowi Kamilowi Baczyńskiemu, Jarosławowi Iwaszkiewiczowi, Janowi Lechoniowi, Stanisławowi Wyspiańskiemu, Zbigniewowi Herbertowi, Juliuszowi Słowackiemu, Janowi Kasprowiczowi, Jerzemu Liebertowi, Zygmuntowi Krasińskiemu, Kornelowi Makuszyńskiemu, Zdzisławowi Stroińskiemu, Stefanowi Żeromskiemu, ks. Janowi Twardowskiemu.

20 listopada 2019, godz. 10:00, Klub Kultury MCK Jedynka, ul. Chrobrego 9.

DO POBRANIA

Karta zgłoszenia

Regulamin

Zgody RODO dla dziecka

Zgody RODO dla opiekuna

Tagi

Brak tagów

Komentarze