Wróć do listy wydarzeń  

,,Kostrzyńskie klimaty” w Kręgielni

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0
Kostrzyńskie Centrum Kultury - Kostrzyń na Odrą, ul. Sikorskiego 34 / pokaż na mapie wydarzenie archiwalne Odwiedź stronę

„KOSTRZYŃSKIE KLIMATY – powojenne lata polskiego Kostrzyna – jak feniks z popiołów” – taki tytuł nosi nowe wydawnictwo Urzędu Miasta i Miejskiej Biblioteki Publicznej. Autorka ksiązki Alicja Urszula M. Kłaptocz i tym razem w niezwykle interesujący sposób poszerza wątki i epizody z życia miasta i jego mieszkańców zasygnalizowane we wcześniejszym wydawnictwie pt. ”KOSTRZYŃSKIE PEJZAŻE – powojenne lata polskiego Kostrzyna” wprowadzając nas w lata 50. minionego wieku. Książka jest bogato ilustrowana, większość zdjęć pochodzi ze zbiorów Autorki, ale są też zdjęcia od przyjaciół i znajomych. W książce znajdziemy m.in. ciekawe opisy wszystkiego, co wówczas było pierwsze – nasze kostrzyńskie, jak m.in. początki służby zdrowia, pionierskie lata spółdzielców, opis życia religijnego, kulturalnego i sportowego miasta, początki funkcjonowania straży pożarnej… Autorka sporo miejsca poświęca Kostrzyńskiej Fabryce Celulozy i Papieru oraz ludziom, którzy od podstaw tworzyli zręby przemysłu papierniczego będącego podstawą odbudowy miasta.

Wydawcy książki serdecznie zapraszają na spotkanie z Panią Alicją Kłaptocz w dniu 12 kwietnia (wtorek) o godz. 18.00 do Europejskiego Centrum Spotkań Seniorów i Osób Niepełnosprawnych „Kręgielnia” przy ul. Fabrycznej. Podczas spotkania zaprezentuje się zespół śpiewaczy ,,Drzewiczanie”.
Wstęp wolny.

 

Tagi

Brak tagów

Komentarze