Wróć do listy wydarzeń  

Książka za worek śmieci

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0
Przestrzeń Miasta Gorzowa Wielkopolskiego - Gorzów Wielkopolski / pokaż na mapie wydarzenie archiwalne Odwiedź stronę

Zapraszamy na kolejną edycję akcji „Książka za worek śmieci”. Akcja odbędzie się 15.06.2019 w Gorzowie Wielkopolskim, w ramach obchodów Dni Gorzowa.

Na czym polega akcja?

Chcemy aktywować mieszkańców Gorzowa Wielkopolskiego do działania na rzecz środowiska i na rzecz miasta. Dlatego wspólnie ruszymy w teren by posprzątać te miejsca, które wymagają naszej interwencji. Na wolontariuszy czekają książki!

Jak mogę się przyłączyć?

Wejdź na profil Książka za worek śmieci i wyślij wiadomość prywatną podając swoje imię i nazwisko oraz email. Zaznacz, że Twoje zgłoszenie dotyczy akcji w Gorzowie. Rejestracja pomoże nam oszacować liczbę worków, rękawic i książek. Kilka dni przed akcją otrzymasz mail z dodatkowymi informacjami.

Czy każdy otrzyma książkę?

Książkę otrzyma 50 pierwszych zarejestrowanych osób. Będą to książki ufundowane m.in. przez Wydawnictwo Bezdroża, Wydawnictwo Literackie, Znak, Zielona Sowa.

Gdzie i kiedy się spotykamy?

Widzimy się 15.06.2019 o godzinie 10.00 przy namiocie na moście staromiejskim. Stamtąd ruszymy w teren. Sprzątanie potrwa maksymalnie do godziny 13.00.

Co ze sobą zabrać?

Dobrą energię, przekąski, napoje. Sprzątanie to praca fizyczna i będzie potrzebny zastrzyk energii. Dobrze założyć wysokie, sportowe buty i nakrycie głowy. Od nas otrzymacie rękawice i worki na śmieci.

Warsztaty podróżniczo-ekologiczne

Częścią akcji „Książka za worek śmieci” są także warsztaty edukacyjne: „Lokalnie – globalnie„.

Opis warsztatów:

Czy to w ogóle mój problem? Co łączy moje ulubione chipsy z wycinką lasów tropikalnych? Czy mogę uratować orangutana, nie wyjeżdżając z Polski? Podczas warsztatów ekologicznych Lokalnie – globalnie przyjrzymy się bliżej zależnościom między naszymi codziennymi wyborami, a zanieczyszczeniem powietrza, wody, ziemi. Na przykładzie Polski i Indonezji zilustrujemy proces globalizacji i wykażemy naszą wspólną odpowiedzialność za stan środowiska naturalnego na świecie. Nauczymy się też prawidłowego segregowania śmieci i rozpoznawania oznakowań związanych z recyklingiem.

 

15 czerwca 2019, godz. 10:00, Most Staromiejski.

Projekt „Książka za worek śmieci” został nominowany do nagrody EkoJanosik w kategorii: Nagroda Indywidualna. EkoJanosik to nagroda przyznawana dorocznie przez Narodową Radę Ekologiczną.

Akcję wsparli:

Jakub Rybicki
Bartek Sabela
Marek Tomalik
Robb Maciąg
Busem Przez Świat
Mikołaj Golachowski
Wydawnictwo Bezdroża
Wydawnictwo Agora
Wydawnictwo Muza
Wydawnictwo Sorus
Magazyn Kontynenty
Przemek Kossakowski

Tagi

Brak tagów

Komentarze