Wróć do listy wydarzeń  

Kultura ludowa w sieci – Kujawiak

m.madry@rcak.pl 0
Regionalne Centrum Animacji Kultury - Zielona Góra, ul. Sienkiewicza 11 / pokaż na mapie wydarzenie archiwalne

Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze zaprasza do udziału w cyklu kursów e-learningowych „Kultura ludowa w sieci”.

Poznaj historię kujawiaka, spróbuj swoich sił w kroku chodzonym oraz obrotowym i zdobądź certyfikat bez wychodzenia z domu!

 

Jesteś ciekaw czym charakteryzuje się strój łowicki, w którym tańczy się kujawiaka? Już niebawem – 14 lipca 2020 o godz. 12.00 zaprezentujemy go w pełnej krasie, a tymczasem zobaczcie jak tancerze z Lubuskiego Zespołu pieśni i Tańca przygotowywali się do kursu kujawiaka!

 

Znasz już historię poloneza i mazura, wiesz jak zatańczyć ich podstawowe kroki, masz świadomość jak prezentowali się tancerze z epoki. Czas więc na kolejny kurs, a wraz z nim instruktaż kujawiaka!

Czy wiesz jaka jest odpowiedź na zadaną podczas kursu zagadkę? A może chcesz podzielić się swoimi wrażeniami? Zachęcamy do dyskusji w komentarzach poniżej! A wszystkim tym, którzy chcą zgłębić wiedzę na temat kujawiaka polecamy skrypt przygotowany przez zespół Regionalnego Centrum Animacji Kultury przy współpracy z ekspertem – etnografem dr hab. Ewą Kocój, prof. UJ.

Jeśli uważnie uczestniczyłeś w kursie, z pewnością zauważyłeś pojawiające się słowa-klucze, których znajomość uprawnia do otrzymania certyfikatu potwierdzającego ukończenie kursu. Aby go otrzymać, należy przesłać słowa-klucze mailem na adres: kulturaludowawsieci@rcak.pl (tytułując wiadomość „Kultura ludowa w sieci-kujawiak”).

UWAGA! Wysyłając słowa-klucze należy załączyć skan lub zdjęcie wypełnionego formularza umożliwiającego wydanie certyfikatu.

Formularz można wypełnić również w formie elektronicznej klikając w link https://forms.gle/Rb2zLkUZ5nAqMVkm7

Certyfikaty zostaną przygotowane i rozesłane w formie elektronicznej na wskazany w formularzu adres mailowy. Oryginały będą do odebrania w siedzibie Regionalnego Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze, po ustaniu obostrzeń wynikających ze stanu epidemii.

Do pobrania:
Skrypt – kurs 3 – Kujawiak
Formularz

Tagi

kultura ludowa w siecikursyRCAKregionalne centrum animacji kultury

Komentarze