Wróć do listy wydarzeń  

KULTURALNE ROZRABIAKI

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0
Sulechowski Dom Kultury - Sulechów, Aleja Wielkopolska 3 / pokaż na mapie wydarzenie archiwalne Odwiedź stronę

Kulturalne rozrabiaki to nowe zajęcia w Sulechowskim Domu Kultury, które będą odbywać się w każdy czwartek w godz. 16.30-18.00 w sali nr 20 na pierwszym piętrze. Zajęcia skierowane do dzieci w wieku 6-11 lat.

Dlaczego warto być kulturalnym rozrabiakiem?

Uczestnicząc w zajęciach, wspólnie z prowadzącą, będziemy dobrze się bawić ucząc i poznawać otaczający świat. Nie będziemy się ograniczać do konkretnej dziedziny sztuki za to będziemy wzmacniać poczucie własnej wartości oraz odkrywać kompetencje społeczne przydatne także w przyszłym, dorosłym życiu. Będziemy zaspokajać ciekawość świata, odrywać nowe rzeczy, historie i umiejętności.

Zajęcia będą prowadzone według określonego tematu, podczas każdych dzieci wezmą udział w warsztacie i będą częścią procesu, który pozwoli im utożsamić się z podejmowanym zagadnieniem.

Warsztaty będą dotyczyć wielu kwestii z zakresu edukacji kulturowej. Dzieci będą miały okazję tworzyć, oglądać teatr ilustracji Kamishibai, poznawać ciekawe książki i historie, sprawdzić się w działaniach aktorskich i paratanecznych, poznać kulturę ludową, zaznajomić się z edukacją globalną i designem przedmiotów oraz poznawać inne kultury.

Krótko mówiąc kulturalne rozrabiaki będą robić niezłe zamieszanie- tworzyć, projektować, skakać, opowiadać, malować, tańczyć, szyć i snuć piękne opowieści.

Ponadto będziemy także zapraszać osoby, które będą naszym Gościem Miesiąca. Będą to wspaniali instruktorzy i ludzie, którzy z pasji uczynili zawód, a specjalnie dla Kulturalnych rozrabiaków odsłonią rąbka tajemnicy i podzielą się swoimi umiejętnościami oraz wskazówkami.

Plan na luty:

7 lutego- Poznajmy się. Warsztat integracyjny. Opowieść o Lwie w Paryżu. Praca indywidualna i w grupach. Tworzenie kolaży.

14 lutego- Kolorowe stroje ludowe. Poznanie strojów ludowych Polski /eksponaty z garderoby Lubuskiego Zespołu Pieśni i Tańca/. Zadania do rozwiązania. Projektowanie koszuli ludowej na papierze- warsztat plastyczny z użyciem koralików, cekinów i tasiemek.

21 lutego- Gość miesiąca: Teatralne rozrabianki. Prowadząca Emilia Adamiszyn z Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze. Edukatorka teatralna i współtwórczyni Laboratorium bajek w LT.

28 lutego- W magicznym świecie lalek. Prezentacja i poznanie rodzajów lalek teatralnych z Lubuskiego Teatru. Warsztat- pacynka i kukiełka dla każdego rozrabiaka.

Prowadząca: Kalina Patek, instruktor ds. współpracy i promocji w SDK. Magister animacji kultury, ambasadorka teatru ilustracji Kmishibai, twórczyni i realizatorka wielu projektów kulturalnych oraz zeszytów edukacyjnych dla dzieci.

Płatność 15 zł za miesiąc od dziecka.

Zapisy: rodzice osobiście w pokoju 13, 15 i 12 w SDK.

Informacje: k.patek@dk-sulechow.com, tel. 68 385 22 16

Zapraszamy serdecznie dzieci do wspaniałej przygody!

Tagi

Brak tagów

Komentarze